ZYRTARE: Skënderbeu goditje në fund të merkatos, transferon këtë lojtar

Arnaud Guedj është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut.

Mesfushori francez ka marrë sot konfirmimin nga FIFA dhe i është bashkuar bardhekuqve.

Lajmi është konfirmuar ditën e sotme nga klubi korçar.

“KF Skënderbeu ka arritur të mbyllë me sukses transferimin e mesfushorit Arnaud Guedj në Korçë për sezonin e ri futbollistik.

Guedj ka mbërritur sot në Shqipëri dhe menjëherë është bashkuar me ekipin në ‘Tropikal Resort’, atje ku po vijojnë përgatitjet për transfertën e Vlorës.

21-vjeçari Francez ka nënshkruar kontratëm që e lidh me klubin tonë për një sezon me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër.”, thuhet në reagimin zyrtar të Skënderbeut.

PASAPORTA

Emri: Arnaud Guedj

Ditëlindja: 19 July 1997 (age 21)

Vëndlindja: Le Mans, France

Pozicioni: Mesfushor

KARRIERA

Arnaud Guedj është aktivizuar në fillimet e tij tek ekipi i 2-të i OGC Nice në Francë më pas u transferua në Ukrainë tek ekipi i Zirka ku zhvilloi një sezon mbresëlënës duke u aktivizuar në 26 ndeshje zyrtare.

Image

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here