Drejtori sportiv i Interit, Ausilio: Modric? Do të shohim

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka thënë “do të shohim” kur u pyet për Luka Modric, por Real Madridi vazhdon të rezistojë për mesfushorin kroat.

Është raportuar gjerësisht në javët e fundit se reprezentuesi i Kroacisë kërkon një transferim te Interi në Giuseppe Meazza.

Gjithashtu pretendon se ka pasur një marrëveshje zotërinjsh me presidentin e Realit, Florentino Perez.

Megjithatë, Los Blancos thuhet se po rezistojnë pasi ata mendojnë se oferta për të marrë Modric në huazim me opsioni ose detyrim blerje është i pamjaftueshëm.

onte (e shtunë) Interi është në Madrid për International Champions Cup për ndeshjen kundër Atletico Madridit dhe drejtorit sportiv Ausilio u pyet për situatën e Modricit.

“Do të shohim, do të shohim … së pari kemi lojën për t’u marrë me të”, ka thënë Ausilio duke dalë nga objektet e stadiumit Wanda Metropolitano.

Megjithëse gazetat spanjolle Marca dhe AS vazhdojnë të sigurojnë që Real Madridi është duke e mbajtur Modricin, ashtu nuk mendojnë mediat italiane.

Sipas mediumit Sky Sport Italia dhe burime të tjera italiane, lojtari po shtyn për një rrugëdalje drejt transferimit në Serie A.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here