FOTO/ Ligji i koncesioneve PPP, Vasili-Ruçit: Po bllokoni nismat tona

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ka dërguar një letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi ku i kujton nismën e bllokuar në Kuvend në lidhje me projektligjin për koncesionet dhe PPP-të.

Vasali i kujton Ruçit se është bllokuar në mënyrë të padrejtë kjo nismë e cila duhej të ishte shqyrtuar me kohë.

Sipas Vasilit, kjo nismë është ridepozituar në shtator të vitit 2017, por sërish komisionet e drejtuar nga socialistët i kanë bllokuar.

Letra e Petrit Vasilit për Gramoz Ruçin:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here