Modriç “sulmon” anglezët: Na thanë se jemi të lodhur, duhet të jenë të përulur

NIZHNY NOVGOROD, RUSSIA - JUNE 21: Luka Modric of Croatia celebrates after scoring his team's second goal during the 2018 FIFA World Cup Russia group D match between Argentina and Croatia at Nizhny Novgorod Stadium on June 21, 2018 in Nizhny Novgorod, Russia. (Photo by Elsa/Getty Images)

Edhe një sforco e fundit dhe “Topi i Artë” është i tiji. Dje përballoi një tjetër ndeshje epike kapiteni i Kroacisë, Luka Modriç.

“Ndaj Francës të dielën presim një tjetër ndeshje të madhe, duam Kupën e Botës”.

“Faleminderit për urimet. Luajtëm në mënyrë fantastike dhe e kontrolluam Anglinë. Ata thanë se ishim të lodhur, ishin më të fortë se ne, por ne e treguam në fushë. Do donim ta kishim Modriç fituar ndeshjen përpara shtesës. Jemi krenarë dhe të lumtur”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here