Gerrard debuton me fitore te Rangers, mposht shqiptarët e Shkupit

Steven Gerrard ka debutuar me fitore në rolin e trajnerit.

Ekipi i tij, Rangers, mposhti Shkupin me rezultatin 2-0 në ndeshjen kualifikuese për në Europa League.

Një gol u shënua në pjesën e parë dhe një në të dytin. Për 1-0 fillimisht shënoi Murphy në minutën e 23-të.

Kurse për 2-0 shënoi Tavernier në minutën e fundit të ndeshjes.

Ndeshja e kthimit zhvillohet 17 korrik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here