40-vjeçarja nga Durrësi denoncon në polici ish-gruan e bashkëshortit, për dhunë

Një 40-vjeçare nga Durrësit ka kërkuar urdhër mbrojtje në polici, pasi ish-bashkëshortja e burrit të saj e ka dhunuar.

Burime zyrtare bënë me dije se shtetasja me inicialet R.M., ka kallëzuar shtetasen me inicialet M.K., për dhunë fizike dhe psikologjike.

 

NJOFTIMI I POLICISË
Sipas njoftimit te policisë, më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.
Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here