ZYRTARE: S’ka dilema, Spanja emëron trajnerin e ri

Luis Enrique është trajneri i ri i përfaqësueses së Spanjës.

Lajmi është zyrtarizuar nga Federata Spanjolle e Futbollit ndërsa Enrique ka nënshkruar një kontratë 2 vjeçare dhe nuk do të ketë klauzolë largimi, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”

Juan Carlos Unzue (trajner i dytë), Rafel Pol (trajner fizik) dhe Joaquín Valdes (psikolog) do të jenë pjesë e stafit të ri të Lusi Enriques.

Ish trajneri i Barcelonës dhe Real Madridit do të jetë pjesë e Spanjës deri në Euro 2020.

Enrique më 31 gusht ai do të publikojë listën e parë me 23 emrat e përzgjedhur ku do të përgatitet për duelet kundër Anglisë dhe Kroacisë të vlefshme për Ligën e kombeve.

.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here