Shpejtësi fluturuese me 179 km/h, ja si e pëson ky shofer në Tiranë (VIDEO)

Policia Rrogore ka vijuar edhe mbrëmë kontrrollet me radar për të rritur sigurinë në rrugë si dhe për të ndëshkuar shkelësit. Në rrugen interurbane Durrës-Tiranë policia bën me dije se kanë hasur makina që lëvizin me 143 – 179 Km/h .

“E pa pranueshme kjo shpejtësi dhe në kushtet e lageshtirës në rrugë. 18 Leje Drejtimi të pezulluara gjatë orëve të mbremjes dhe orëve të para të mengjesit.

Pavaresisht masave represive të nderrmara nga Policia Rrugore e Tiranës, përsëri gjatë ditëve të javës e kryesisht në fundjavë ka drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë e alkoolin”, sqaron policia.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here