Shaqiri pjesë e formacionit më të mirë të ditës në Botëror

Dita e nëntë e Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’ ishte një nga më emocionueset për ndjekësit shqiptarë të futbollit.

Përfaqësuesja e Zvicrës fitoi ndaj Serbisë me rezultat 1-2, ndërsa golat u shënuan nga dyshja shqiptare Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Dy ndeshjet tjera ishin Brazil 2-0 Kosta Rika dhe Nigeri 2-0 Islandë.

Në formacionin e ditë të përpiluar nga BR Football është Shaqiri, ndërsa dominojnë lojtarët brazilianë:

Portier: Keylor Navas (Kosta Rikë).

Mbrojtësit: Manuel Akanji (Zvicër), Joao Miranda (Brazil), Kenneth Omeruo (Nigeri).

Mesfushorët: Cristian Gamboa (Kosta Rikë), Casemiro (Brazil), Philippe Coutinho (Brazil), Xherdan Shaqiri (Zvicër).

Sulmues: Douglas Costa (Brazil), Ahmed Musa (Nigeri), Aleksandar Mitrovic (Serbi).

 

Image

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here