Erdogan në Angli: Historia kurrë nuk do t’i falë SHBA-të dhe Izraelin

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan bëri të ditur se historia kurrë nuk do t’i falë Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Izraelin.

I ndodhur për vizitë zyrtare në Angli, Presidenti Erdogan dhe Kryeministrja britanike Theresa May pas takimit organizuan një konferencë të përbashkët për shtyp.

Duke i dënuar edhe njëherë masakrat e Izraelit ndaj palestinezëve,  Presidenti Erdogan tha se kurrë nuk do ta pranojnë këtë vendim të ShBA-së që shkaktoi këto ngjarje./TRT

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here