Tahiri i ofroi një gazetari 20 mijë euro për të mbyllur problemin e tij

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha mbrëmjen e sotme se ka hedhur akuza të bazuara dhe me fqakte ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri.

Berisha përmendi lidhjet e Tahirit me Serezin, Shullazin, Habilajt, duke shtuar se i ka denoncuar  në sallën e Kuvendit.

Madje, ish-Kryeministri tha se Tahiri i ofroi një gazetari 20 mijë euro për të mbyllur problemin.

“Unë akuzat që i kam bërë ishin të faktuara, ndërsa akuzat ndaj meje ishin politike, nuk kanë paraqitur kurrë një fakt”, tha Berisha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here