Unike ajo që ndodh në Rusi, ariu shndërrohet në protagonistin e ndeshjes

Rusia do të jetë qendra e botës nga data 14 qershor pasi do të nisë të luhet Botërori, por kur duhen afërsisht edhe 2 nga kjo datë një ngjarje tepër intersante ka mbërritur ndërkohë.

Në një ndeshje të kategorisë së tretë midis FC Angusht Nazran dhe Mashuk-KMV të gjithë vëmendjen e ka marrë një ari. Pjesë e një cirku, ariu i quajtur Tim, ishte protagonist në fillimin e ndeshjes.

Zakonisht është një nga fëmijët shoqërues që i jep topin për të nisur lojën arbitrit, por këtë herë vendin e tij e mori Timi, i cili u duartrokit nga të pranishmit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here