Neymar, gati letrat e transferimit tek ky ekip

Agjenti izraelit, Pini Zahavi po finalizon detajet e një transferimi të mundshëm të Neymar tek Real Madrid këtë verë.

Siç raporton UOL Esporte, përfaqësuesi është takuar javën e kaluar me lojtarin dhe këshilltarët e tij ku kanë diskutuar për ofertën e bërë nga presidenti, Florentino Perez.

 Portali brazilian shkruan se takimi përkon me udhëtimin e presidentit të PSG-së, Al Khelaifi dhe drejtorit sportiv, Antero Henriqur dhe agjentin e sulmuesit, Pini Zahavi në Sap Paulo. Ata kanë diskutuar për detajet ekonomike dhe ofertën e bosit të Real Madrid në Hotel Emiliano.

Gjatë javëve të fundit, përfaqësuesit e 26-vjeçarit me presidentin e “Los Blancos”, kanë qenë të zakonshme.

Ndër të tjera, shkruhet se menaxheri izraelit do të marrë përsipër të ardhmen e sulmuesit të Bayer Munich, Robert Levandovski.

Polaku është përfolur gjithashtu për një transferim të mundshëm në “Santiago Bernabeu”, në rast se nuk arrihet nënshkrimi me yllin brazilian të PSG-së.

Perez e ka shprehur shpesh herë në media interesin dhe pëlqimin e tij për Neymar. Madje, ai ka bërë gati ofertën e majme për të blerë kartonin e lojtarit. I cili gjatë merkatos së verës kaloi në Paris për 222 milionë euro, duke u kthyer lojtari më i shtrenjtë në botë.

Momentalisht futbollisti është drejt rikuperimit pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen e kampionatit të Ligue 1 me PSG ndaj Marseille.

LEXO EDHE  “Fenomeni” zgjedh 5 futbollistët më të mirë, injoron Ronaldon

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here