“Saimir Tahiri i përgjigjet opozitës me 10 ton drogë”

“Ndërkohe qe strukturat e opozites dhe vemendja e tyre dhe ajo e medias, analisteve e qytetareve ane e mbane eshte perqendruar tek protesta, mesazhi, mbarevajtja e aktiviteti i saj rilindja perfiton dhe me vrik nis shpejt e shpejt dy kamione me 10 ton droge per ne vendin fqinj (me shprese per me tej). Taktikisht per nje shtet qe funksionon si nje organizate kriminale nuk mund te kishte kohe me te pershtatshme. Fundja ujku mjegull e trazire kerkon”.

Kështu shkruan sot në një status në profilin e tij në Facebook, Denion Meidani, djali i ish-presidentit Rexhep Meidani.

Meidani i referohet sasisë së drogës të kapur në Itali, për të cilën mediat italiane raportuan se, ishte nisur nga porti i Durrësit.

Statusi i Meidanit:

Ja si iu përgjigj Rilindja protestës

Ndërkohe qe strukturat e opozites dhe vemendja e tyre dhe ajo e medias, analisteve e qytetareve ane e mbane eshte perqendruar tek protesta, mesazhi, mbarevajtja e aktiviteti i saj rilindja perfiton dhe me vrik nis shpejt e shpejt dy kamione me 10 ton droge per ne vendin fqinj (me shprese per me tej). Taktikisht per nje shtet qe funksionon si nje organizate kriminale nuk mund te kishte kohe me te pershtatshme. Fundja ujku mjegull e trazire kerkon.

Kjo nuk me suprizon aspak madje eshte e pritshme qe biznesi i droges te vazhdoje te lulezoje sidomos tani para zgjedhjeve kur duhen bandat e parate e tyre per te dhunuar e blere vullnetin e sovranit. Nuk me habit as qe policia kufitare, kriminale, antidroga si dhe stukturat e doganes e te agjensive te tjera ligjzbatuese te Portit te Durresit e Drejtorive te Pergjithshme perkatese jo vetem qe nuk bene detyren e nuk e konstatuan sasine e stermadhe por madje bindem gjithmone e me shume se akuzat e ministrave e deputeteve te shumices se policia e shtetit eshte e perfshire koke e kembe ne narkotrafik jane mese te verteta dhe aktuale. Me rregull treshi mbetet qe te jene mese te verteta dhe akuzat ministrore se kjo force sigurie do perdoret dhe per te dhunuar zgjedhjet parlamentare e mbajtur kliken mafioze ne pushtet.

Duhet te mjaftoje ky episod i sotem qe me shume qytetare te marrin fatet e vendit ne dore dhe ti bashkohen protestes per zgjedhje te lira e te ndershme. Pa te tilla zgjedhje nuk ka demokraci e progres por vetem opresion, varferi e krim!

LEXO EDHE  Aksidenti në Fushë Krujë-Milot, dyshohet edhe për 1 viktimë (FOTO)


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here