Kjo është dieta magjike e Linda Halimit, humbi 50 kg (FOTO)

Këngëtarja e famshme nga Shqipëria, Linda Halimi ka humbur 50 kg.

Ajo ka zbuluar sekretin e suksesit të saj me kilet e humbura. Linda ka tashmë një trup me linja perfecto.

Ajo nuk harron të theksojë se veç dietës së rregullt ushqimore është ushtruar sistematikisht, dhe për më tepër vullneti i ‘hekurt’ e ka shoqëruar gjatë kësaj sfide të vështirë.

Linda thotë se për hidratim konsumon rreth 1.41 litër ujë në ditë.

Mëngjes: 3 vezë të skuqura me një filxhan me kërpudha të pjekura në skarë, qepë dhe speca. 1 gotë lëng portokalli.

Dreka: 1 vezë të skuqur me një filxhan oriz të mbushur me kërpudha të skarës, qepë dhe speca. Ushqim të shpejtë: 1 filxhan me miks fruta pylli, çaj mente ose çaj jeshil.

LEXO EDHE  ‘Na kërkove të mos derdhim lot...’/ Agron Llakaj humb njeriun e zemrës (Foto)

Darka: Smoothie me qumësht bajamesh, manaferrash ose ananasi.

Pas darke: 1 tas me 60 ml kos dhe miks manaferrash.

Linda thotë ndër të tjera se ajo nuk ushqehet me karbohidrate pas orës 5 të pasdites, por gjatë ditës, para se të bëjë palestër ose të ngjitet në skenë, ha makarona ose rizoto (oriz).

Ndërkohë që ka 5 vite pa ngrënë një copë picë. Linda ka patur sukses të padiskutueshëm në këtë sfidë me veten e saj, dhe shpresojmë që e suksesshme të jetë edhe pjesëmarrja e saj në Eurovision me këngën “World”.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here