Shpërthim në stacionin e autobusit në Stamboll, disa të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në qendër të Stambollit në një zonë turistike në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Nga mediat e huaja raportohet se shpërthimi ka ndodhur në një stacion autobusi dhe objektiv dyshohet të ketë qenë një autobus policie.

Disa ambulanca kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe policia ka nisur hetimet. Raportohen per disa të plagosur, por ende nuk ka bilanc për ngjarjen.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 207 viktima dhe 11807 të infektuar në 24 orët e fundit

Dhuna në Turqi është përshkallëzuar muajve të fundit si rezultat i tensioneve me separatistët kurdë dhe i konfliktit në Sirinë fqinje.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here