Pas nën Zyles, Bashkia ‘godet’ sërish, gjobit një tjetër të moshuar

Të moshuarat e Tiranës që nxjerrin lekët e ilaçeve me shitjen e qepëve e spinaqit duket se janë shënjestra e Policisë Bashkiake në luftën kundër informalitetit. 

Policia bashkiake pasi gjobiti nën Zylen se shiste në mënyrë të paligjshme perimet e baçes së saj, ka gjobitur një tjetër të moshuar që shiste në qendër të Tiranës, por jo qepë, por me sa duekt në foto, gjethe dafine.

LEXO EDHE  Rrezik nga zjarret dhe erë e nxehtë me ngrimca rëre, çfarë ndodh të dielën/ Paralajmërimi

Tani pritet nëse kryetari i Bashkisë Erjon Veliaj do t’ia paguaj faturës edhe kësaj të moshuare tjetër.

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here