Ja cilët janë futbollistët më të dëshiruar nga femrat

CURITIBA, BRAZIL - JUNE 23: Sergio Ramos of Spain looks on after defeating Australia 3-0 during the 2014 FIFA World Cup Brazil Group B match between Australia and Spain at Arena da Baixada on June 23, 2014 in Curitiba, Brazil. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Futbollistët që lakmohen më tepër nga femrat janë yjet e botës së skuadrave më të rëndësishme në botë. Madje, mendohet se shkak i ndjekjes së ndeshjeve të sportit të futbollit nga femrat të jenë personazhët e tij.

Dhe kjo është një e mirë për këtë sport pasi kjo i sjell atij një audiencë të madhe dhe të gjerë.

Po ashtu falë kësaj femrat fillojnë ta shikojnë dhe kuptojnë edhe rendësin taktike të kësaj loje, ndërsa më poshtë keni disa nga lojtarët që femrat ëndërrojnë të kenë në një jetë një mashkull si ata.

Robin Van Persie – Fenerbahçe

1

Theo Walcott – Arsenal

11/04/2010 - Theo Walcott - Theo Walcott Book Signing at Waterstones Piccadilly in London on November 4, 2010 - Waterstones Book Shop, Piccadilly - London, UK - Keywords: England and Arsenal footballer Theo Walcott, LMK326-000-061110 - False - Photo Credit: Landmark / PR Photos - Contact (1-866-551-7827)

Sergio Ramos – Real Madrid

CURITIBA, BRAZIL - JUNE 23: Sergio Ramos of Spain looks on after defeating Australia 3-0 during the 2014 FIFA World Cup Brazil Group B match between Australia and Spain at Arena da Baixada on June 23, 2014 in Curitiba, Brazil.  (Photo by David Ramos/Getty Images)

Mario Gomez – Besiktas

4

Ricardo Kaka – Orlando City

5

Gerard Pique – Barcelona 

6

Alessandro Matri – Lazio

7

Fernando Llorente – Sevilla 

Italian Soccer friendly match - Borussia Dortmund vs Juventus St. Gallen - AFG Arena - 25/07/2015 Fernando Llorente - Italian Soccer friendly match - Borussia Dortmund vs Juventus - fotografo: Fabrizio Forte

Claudio Marchisio – Juventus

9

Olivier Giroud – Arsenal

Olivier Giroud says Arsenal have the players and team spirit to be serious contenders next season.

Neymar – Barcellona

11

Fernando Torres – Atletico Madrid

12

Mauro Icardi – Inter

13

Marco Borriello – Atalanta

14

Cristiano Ronaldo – Real Madrid

15

LEXO EDHE  Skandal në Lojërat Olimpike/ Kritikoi trajnerët e kombëtares, sportistja merret peng në aeroportin e Tokios


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here