Vdes ish-ministri kanadez, rrëzohet avioni

Ish-ministri i Transportit të Kanadasë, Jean Lapierre së bashku me familjen e tij kanë gjetur vdekjen si pasojë e rrëzimit të avionit të vogël privat. Shtatë persona kanë gjetur vdekjen. Avioni u rrëzuar në lindje të provincës Kuebek, në Kanada.

Në mesin e viktimave janë edhe anëtarë të familjes së tij.

LEXO EDHE  475 të ftuar në shtëpinë e pushimit në Martha’s Vineyard? Obama zvogëlon listën e të ftuarve për 60-vjetorin e lindjes

Autoritetet kanë thënë se aeroplani është rrëzuar për shkak të erërave të forta dhe borës.

Paraprakisht, Qendra e Mjedisit thuhet se ka lëshuar alarm për motin e ligë.

Bordi për Sigurinë e Transportit në Kanada ka thënë se është duke e hetuar aksidentin, transmeton Evropa e Lirë.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here