Shkatërrohet banda e prostitucionit, 6 shqiptarë në pranga

Policia italiane ka arrestuar një rrjet të prostitucionit në Itali, ku mësohet se janë gjashtë shqiptarë dhe një shtetas italian. Grupi dyshohet se janë një bandë e organizuar shqiptarësh e prostitucionit në Itali.

Banda shqiptare shfrytëzonte disa vajza për prostitucion në disa zona të Trevizos dhe Padovës. Hetimet për grupin në fjalë kanë nisur që nga viti 2015. Nuk bëhen të ditur emrat e të arrestuarëve pasi ky aksion i policisë është ende në fazën e parë. Mësohet nga policia italiane se shkatërrimi i rrjetit të prostitucionit do të vazhdojë dhe në ditët në vazhdim.

LEXO EDHE  Sa të rrezikuar jemi nga varianti "Delta"? Ja çfarë thotë mjeku shqiptar në Itali


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here