Shtatë sulmuesit në listën e Real Madrid

Real Madrid e ka seriozisht: “Merengues-it” mesa duket duan të shfrytëzojnë klauzolën e rikthimit të Morata-s në “Bernabeu”, në mënyrë që ta shesin përsëri diku tjetër. Por Morata nuk është kandidati i vetëm për sulmin e kryeqytetasve si alternativë e Karim Benzema.

Sipas së përditshmes spanjolle AS, ka edhe gjashtë sulmues të tjerë për të cilët është i interesuar klubi i Real-it. Drejtuesit përgjegjës për merkaton kanë filluar kontaktet e para me Pierre-Emerick Aubameyang. Gjithashtu ata janë të interesuar për Robert Lewandowski-n, Edison Cavani, Romelu Lukaka,

LEXO EDHE  Situatë e rëndë në Uruguai, tjetër futbollist i jep fund jetës

Jamie Vardy dhe Harry Kane. Me sulmuesin e Gabonit thuhet se ka edhe një marrëveshje, gjithsesi Dortmund nuk kërkon ta shesë lojtarin. Gjithashtu një ide fantastiko-shkencore duket edhe transferimi i Lewandowski-t, kontrata e të cilit i përfundon në vitin 2019, me bavarezët që nuk duan të heqin dorë nga polaku.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here