Kamikazi liron pengjet me shtetësi egjiptiane, mbahen peng 5 të huaj në avion

Është bërë e mundur vetëm lirimi i pengjeve me shtetësi egjiptiane në avionin e linjës “Egypair”.  Në bord ndodhet kamikazi i cili është i veshur me jelek me bombë dhe mban 5 shtetas me shtetësi europiane. Mësohet sebrenda në bord me kamikazin janë peng 3 shtetas britanik, një italian dhe një irlandez.

Një avion me 81 persona në bord është rrëmbyer nga një person i cili është i pajisur me një bombë. Lajmin e bëjnë të ditur mediat e huaja ku thonë se personi në bord është i armatosur dhe avioni i përket linjës “Egyptair”. Avioni kishte si destinacion Kajron por është ulur në aeroportin e Larnakes në Qipro. Reuters duke cituar Radion shtetërore të Qipros thotë se 80­ 81 pasagjerë janë në bord me një person që mendohet se është i armatosur.

LEXO EDHE  VIDEO/ Presidenti francez qëllohet me vezë


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here