De Biazi përgatit djemtë e kombëtares, nesër ndeshja miqësore në Vjenë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, De Biazi ka bërë një deklarat për mediat ku ka thënë se ndeshjet miqësore që do të luajnë djemtë e kombëtares para Kampionatit do të shërbejnë si eksperienca dhe zhvillim në ndeshjet e rëndësishme t137 europianit. Pak para se të nisej me Kombëtaren e Shqipërisë drejt Austrisë, De Biazi tha se në këto ndeshje do të shërbejnë si eksperimente. 

Europiani fillon më 10 qershor, ndërsa ne nisemi drejt Vienës për një miqësore që do të na shërbejë si eksperiencë e nevojshme, kur të kthehemi sërish në Austri në maj për të përgatitur si duhet europianin e Francës. Janë ndeshje që na shërbejnë për të bërë disa eksperimente, për të parë kushtet e futbollistëve si dhe për të punuar taktikisht me skuadrën. Jemi të njëjtët, i afrohemi një evenimenti të rëndësishëm dhe duhet të përpiqemi të jemi të qetë”, ka deklaruar De Biazi.

Kombëtarja shqiptare është nisur sot drejt Austrisë ku nesër ora 17:00 do të luajë miqësore me ekipin e këtij vendi miqësoren e parë të këtij muaji.

LEXO EDHE  A do garojë për Presidente të FSHF-së? Ilda Bejleri thyen heshtjen


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here