Video/ Ushtari izraeli qëllon pa mëshirë mbi trupin e palestinezit (+16)

Një ushtar izraelit ka qëlluar mbi trupin e një palestinezi pa mëshirë pasi ky i fundit e ka plagosur me thikë atë. Nëpërmjet videos do të shihni se si rrjedh ngjarja.

Palestinezi mbeti i plagosur pasi sulmoi me thikë një ushtar izraelit. Pamjet e xhiruara me telefon tregojnë Abed al ­Fattah Yusri al­ Sharif të shtrirë përtokë, ndërsa stafi mjekësor ofron ndihmë për ushtarin që mori plagë të lehta. Ndërsa një tjetër ushtarë izraelit i drejton armën dhe qëllon palestinezin e plagosur.

LEXO EDHE  4 viktima dhe mbi 180 të lënduar nga zjarret në Turqi, evakuohen turistët nga hotelet në Bodrum e Antalia

Bashkë me të u vra dhe një tjetër person pasi sulmuan ushtarin izraelit në Hebron, zonë e pushtuar nga Izraeli në Bregun Perëndimor. Kjo zonë, e cila është e ndarë në zona që kontrollohet nga Izraeli dhe Palestina, është vazhdimisht vend përleshjesh mes banorëve, policisë dhe forcave të sigurisë.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Kr9kl4OzvcgPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here