E shtunë, Qershor 19, 2021
Etiketimet Spitale

Etiketim: spitale

Pse 5000 familje nuk i shtruan të afërmit me COVID, në...

Nga Erion Dasho Sot nuk ka asnjë dyshim se përgjigja shqiptare ndaj COVID-it ka dështuar në çdo aspekt. 10 mijë e dyqind vdekjet shtesë të...

Covid-19 në Shqipëri, 8 pacientë humbin jetën/ Ja situata në spitale

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se 8 pacientë kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit. Njoftohet se mosha e...

Spitalet në Brazil në kolaps ndërsa numri i të vdekurve nga...

Spitalet në qytetet kryesore të Brazilit po arrijnë kapacitetin, paralajmëruan zyrtarët e shëndetësisë, ndërsa vendi regjistroi numrin më të lartë të vdekjeve në botë...

Katër sëmundjet kronike, që shkaktojnë pjesën më të madhe të shtrimeve...

Deri tani e dimë se pacientët e shtruar në spital me Covid-19 të formës së rëndë, kanë shpesh sëmundje para-ekzistuese ose probleme të ndryshme...

Denoncimi i pacientit nga spitali Covid: Më japin vetëm një panine

Në emisionin “Stop” ka mbërritur një video ku tregohet sesi trajtohet një pacient në një nga spitalet Covid. Ai thotë, se nuk i kanë dhënë...

Covid-19, rëndohet gjendja e të shtruarve në spitalet rajonale/ Çfarë po...

Rëndohet gjendja shëndetësore e të shtruarve me covid në spitalin e Shkodrës. 3 pacientë të prekur me Covid ndodhen të intubuar në repartin e...

Shëndetësia, spitali qyl teneqe dhe premtimet badihava të Ramës

Nga Boldnews.al Ndërsa ishte përpara presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, kryeministri Edi Rama nuk e përmbajti veten nga “emocionet e thella”, kur mësoi se qeveria...

“Përse futet ushqim në spitale?”/ Gjykata kërkon të merren në pyetje...

Gjykata e Tiranës ka kërkuar që të pyeten drejtuesit e spitalit Covid 2, dhe personeli i infermierëve se përse në këtë spital Covid lejohet...

Spitalet e COVID në Tiranë të tejmbushur? Manastirliu e mohon: Kemi...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka mohuar kategorikisht disa zëra se në 4 spitalet COVID në kryeqytet nuk ka më vende. Në një prononcim për...

Spitalet elektorale të Boratit

Nga Erion Dasho Sot Borati njoftoi hapjen e gropës për ndërtimin e spitalit të Laçit. Ndërkohë në Levan vazhdon puna për ndërtimin e spitalit të...

Korrupsioni në spitale, Rama: Pakicë e vogël, qytetarët të denoncojnë rastet

Këtë të martë, në një konferencë online me gazetarët me fokus edhe shëndetësinë, kryeministri Edi Rama foli për arrestimet e fundit te spitali Covid...

Rama paralajmëron aplikimin e modelit turk për spitalet: Atje i administrojnë...

Nga modeli për shëndetësi falas, e cila dështoi dhe pandemia e Covid-19 rrëzoi propogandën e Kryeministrit Edi Rama, Kreu i Qeverisë paralajmëroi sot hapjen...

“Spitalet rajonale janë në kaos si pasojë e mbingarkesës”, mjeku ngre...

Mjeku Erion Dasho, përmes një postimi në facebook, ka ngritur alarmin se situata në spitalet rajonale është në kaos si pasojë e mbingarkesës nga...
WhatsApp DENONCO