E dielë, Shtator 27, 2020
Etiketimet S&P

Etiketim: S&P

S&P jep parashikimin për Shqipërinë: Ekonomia do kontraktohet ndjeshëm, ja shkaqet

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard &Poor’s konfirmon për Shqipërinë vlerësimin aktual në “B+” si dhe me perspektivë “të qëndrueshme”. Agjencia vlerëson se Pandemia COVID-19, dhe...

Raporti i S&P, Tabaku: Borxhi i lartë prej PPP, ja çfarë...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka reaguar mbi raportin e fundit të Standard & Poor's, i cili sipas saj, kërcënon të ulë renditjen prej borxhit...

S&P: Ekonomia shqiptare merr vlerësimin “B+”, me perspektivë të qëndrueshme

Në rishikimin më të fundit të saj, agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard &Poor’s(S&P) konfirmon për Shqipërinë vlerësimin aktual në “B+” si dhe me perspektivë...

“Shqipëria, një ndër 15 ekonomitë e rrezikuara”/ Tabaku publikon raportin e...

Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku publikoi sot raportin e Standart and Poors, sipas të cilit, ekonomia shqiptare ndër 15 ekonomitë më të rrezikuara në Botë,...

Paralajmërimi i S&P/ Basha: Rama rrezikon borxhin publik, korrupsioni me PPP…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi lidhur me paralajmërimin e Standard & Poor's, për të ashtuquajturën Korporatë e Investimeve Strategjike. Basha...
WhatsApp DENONCO