E mërkurë, Janar 26, 2022
Etiketimet Shqiptarja

Etiketim: shqiptarja

E rëndë në Itali/ Shqiptarja vr*t me thikë pronarin

Një shqiptare 51-vjeçare e identifikuar si Mide Andreu ka vrarë me thikë kuzhine një italian 68-vjeçar pasi ky i fundit e ngacmonte vazhdimisht. Mediat italiane bëjnë...

Detajet/ Italiani e ngacmoi, shqiptarja e vret me thikën e kuzhinës

Një grua shqiptare u arrestua nga policia italiane, pasi goditi me thikën e kuzhinës një italian, si reagim për ngacmimet seksuale. Ngjarja ndodhi të mërkurën...

“E bukur dhe tmerrësisht e zgjuar”, media greke: “Gruaja merimangë”, ja...

Mediat greke kanë publikuar detaje të reja lidhur me shqiptaren Klodiana Çelo, e cila qëlloi me armë zjarri babanë e vajzës së saj. Klodiana...

U dhunua 3 vite rresht nga bashkëshorti, shqiptarja: Më gjuajti me...

Në Kosovë sipas të dhënave zyrtare vetëm gjatë vitit 2020, 1362 gra kanë qenë viktima të dhunës në familje. Autoritetet thonë se pandemia e...

Aksidenti tragjik i merr jetën 16-vjeçares shqiptare/ FOTO

Një 16-vjeçare shqiptare humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në Montreal, Kanada. Medit vendase raportojnë se Veronica Gashi, nga Kosova ka ndërruar jetë...

Tentoi të pajtonte çiftin në prag divorci, zbulohet arsyeja që i...

33 vjeçarja M.M., nga Gadimja e Lipjanit u vra të shtunën mbrëma nga kunati i saj në Gjermani i cili kishte shkuar tek shtëpia...

Vrau me thikë 7-vjeçaren në Britani, shpallet e pafajshme shqiptarja

Është shpallur e pafajshme shqiptarja që goditi për vdekje me thikë vajzën shtatë vjeçare në park, para prindërve të saj në park në Ditën...

FOTO+Emri/ Kjo është shqiptarja, pjesë e policisë austriake që luftoi mbrëmë...

Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka njoftuar se mbesa e tij është njëra nga policet që mbrëmë në Vjenë kanë luftuar me...

FOTO/ Sulmi në Vjenë, ja si shpëtoi shqiptarja nga terroristët

Mediat më të njohura botërore kanë publikuar pamje të personave duke ikur nga vendi i ngjarjes në Vjenë, pikërisht ku ndodhi sulmi i dyshuar...

Hiqeshin si bamirës, zbulohet skema e mashtrimit, 47-vjeçarja dhe partneri i...

Kryetarja e një organizate bamirësie është arrestuar pasi u kap duke u marrë me kontrabandimin e emigrantëve të paligjshëm në Mbretërinë e Bashkuar. Një 47-vjeçare, Pranvera...

Zhdukja e 19-vjeçares shqiptare/ Operacioni i madh i policisë në kamerat...

Trilleri nuk ka fund me zhdukjen e 19-vjeçares në zonën e Koropit në Periferi të Athinës. Policia po kërkon gjithçka duke filluar nga kamerat...

Akuzohet në Zvicër për martesë false, beteja e shqiptares me zyrën...

Zyra e Migracionit i ka revokuar lejen e qëndrimit të përhershëm në Zvicër (Vizën C) një gruaje kosovare me dyshimin për martesë fiktive. Por,...

Misteri i 16-vjeçares shqiptare në Trikala, dyshime për përfshirjen e një...

Autoritetet në Trikala të Greqisë po shqyrtojnë përfshirjen e një bashkëatdhetari 30-vjeçar, të cilin 16-vjeçarja Maria e ka takuar shpesh kohët e fundit, për...

Të Fundit