E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Mitingjet elektorale, mësuesi bën denoncimin: E gjithë shpura e Rilindjes zbarkuan...

Mësuesi Kostandin Pula ka denoncuar ditën e sotme një takim elektoral të mbajtur nga Partia Socialiste në ambientet e shkollës Adem Myrta. E gjithë shpura...

Mësimi online, Alimehmeti: Vendim i pabazuar, studimi italian e rrëzoi si...

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti shprehet se mbyllja e shkollave me argumentin e parandalimit të përhapjes së COVID-19 ishte vendim i pabazuar. Ai i...

Përjashtohet nga vaksinat, por edhe nga rritja e pagave/ Çfarë nddh...

Nga procesi i vaksinimit janë përjashtuar punonjës të sistemit arsimor ku përfshihen psikologët, punonjësit socialë, madje edhe sanitaret, oficerët e sigurisë dhe rojet e...

Rritja e rasteve me Covid-19, mbyllen shkollat në të gjithë Greqinë

Mbyllja e shkollave të të gjitha niveleve në të gjithë vendin sugjerohet nga specialistë të sëmundjeve infektive. Të dhënat epidemiologjike, të cilat tregojnë një përhapje...

Më 8 mars hapen shkollat në Britani, nxënësit duhet të testohen...

Britanikët kanë në plan që të çelin dyert e shkollave më datën 8 mars. Ata kanë ndërmarrë politika të testimit të shpejtë dy herë...

Nxënësit kthehen në shkolla, ja kategoritë që do të vazhdojnë mësimin...

Pas një jave online, nxënësit e ciklit fillor dhe maturantët do të kthehen në bankat e shkollës. Ndërkohë nxënësit e klasave 6-11 do ta...

Arsimi parauniversitar/ Vendimi i Kushit: Ja në cilat bashki shkollat do...

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar sot për rihapjen e një pjese të shkollave të vendit më datë 22 shkurt, ndërkohë që në...

Mësimi online në sistemin parauniversitar/ Kushi hoqi përgjegjësinë nga vetja, ia...

Ministria e Arsimit njoftoi në fundjavë zhvillimin e mësimit online në sistemin parauniversitar nga data 15 deri në 19 shkurt. Vendimi u mor për...

Kryeministri britanik thotë se do të heqë kufizimet, rikthehet mësimi në...

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, deklaron se do të heqë kufizimet e vendosura për shkak të pandemisë. Fillimisht do të rikthehet mësimi në shkolla...

Mësim online për të gjitha shkollat/ Kushi publikon vendimin dhe afatet

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi përmes një njoftimi në rrjetet sociale bën me dije se është vendosur që shkollat do të zhvillojnë mësimin online...

“Situata tepër kritike”, mesazhi i mjekut: Mbyllini shkollat dhe transportin publik...

Mjeku Arben Pilaca ka folur tepër i shqetësuar në lidhje me situatën e koronavirusit në vend, duke bërë thirrje për mbyllje të menjëhershme të...

Boris Johnson superoptimist: Kaloi më e keqja, të hapen shkollat

Boris Johnson po shtyn institucionet arsimore që të hapin dyert deri më 8 mars, pasi shefi i tij për shëndetësinë Chris Whitty është shprehur se...

Pesë mësues me Covid-19, mbyllet shkolla jo publike në Vlorë

Mbyllet nga ISHSH vlorë një pjesë e një shkolle jo publike. Në shkollën "Fan Noli" janë mbyllur klasa e 5,6,7,8 dhe 9 dhe do të...
WhatsApp DENONCO