E dielë, Qershor 20, 2021
Etiketimet Shendet boldnew shost domain

Etiketim: shendet boldnew shost domain

Ja pse duhet të hani luleshtrydhe

Përveç aromës dhe shijes së bukur, konsumimi i këtij fruti sjell shumë përfitime për trupin tonë. Këto janë vetëm disa nga arsyet pse duhet të...

Aloe Vera, si ta përdorni për të ulur kolesterolin dhe yndyrnat...

Aloe Vera është një bimë shumë e përhapur kudo në botë. Në një rast apo në një tjetër të gjithë e keni ndeshur këtë...

Paralajmërimi i shpikësit të vaksinës/ Kujdes! Ky variant i ri mund...

Gjatë një konferencë të mërkurën, personi që shpiku vaksinën e parë,  Ugur Sahin paralajmëroi se ekzistonte mundësia që Covid-19 të rikthehej. Sahin tha se...

Mëngjesi ideal për kocka të forta

Thuhet kockat se janë më të forta se çeliku, por njëkohësisht mund të dëmtohen fare lehtë. Sëmundje të ndryshme që i prekin ato mund...

8 këshilla të thjeshta, por me vlerë, që flokët tuaj të...

Flokët rriten rreth një centimetër në muaj, por rritja e tyre mund të stimulohet, megjithëse brenda disa limiteve. Për t’i rritur flokët në mënyrë natyrale...

Ja përse njerëzit bëhen më gjaknxehtë kur ngrohet koha

Njerëzit natyrshëm i gëzohen ardhjes së pranverës, për arsye të ndryshme. Dita është më e gjatë dhe njerëzit kalojnë më shumë kohë me miqtë dhe...

Arsyet pse duhet të hani kikirikë çdo ditë në të mirë...

Kikirikët janë një ushqim i shpejtë, që jo vetëm ju ndihmojnë të kaloni kohën, por edhe të ofrojnë shumë ushqyes të shëndetshëm. Ata janë të...

Djersitja e tepërt ka vetëm një sekret natyral

Një prej sikleteve më të mëdha gjatë kohës së ngrohtë është djersitja dhe sidomos për atë njerëz që djersijnë shumë, vera është stina e...

Dieta që funksionon, humbni një kile në ditë duke pasur si...

Një dietë revolucionare mund të konsiderohet ajo e publikuar nga mediat e specializuara ndërkombëtare që sugjerojnë se und të humbasësh një kilogram në ditë...

Ja 5 mënyra për t’u motivuar gjatë një dite të lodhshme...

Edhe në ato raste kur ne bëjmë një punë të cilën e adhurojmë, ka ditë që ndihemi shumë të lodhur dhe pa asnjë grimcë...

Thonjtë tregojnë shumë për shëndetin tuaj

Thonjtë thonë shumë për shëndetin tonë, sepse ato mund të tregojnë shenja të shumë sëmundjeve, ndër të cilat janë probleme me mëlçinë, mushkëritë, zemrën....

Cilat janë vitaminat jetike për 40 vjeçarët

Çfarë të vjen ndërmend kur lexon për vitaminat? AgroWeb.org ju rekomandon t’i perceptoni ato si një ushtri të mirëfilltë ushqyesish që mbrojnë organizmin nga simptomat...

OBSH riemëron variantet e Covid-19 me shkronja greke

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi të hënën se ka vendosur një sistem të ri për emërimin e varianteve të koronavirusit. Tani e tutje, OBSH-ja tha...
WhatsApp DENONCO