E premte, Mars 5, 2021
Etiketimet Seanca

Etiketim: seanca

Shtyhet më 25 shkurt seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtares...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë për më 25 shkurt kërkesën e ILD-së për shkarkimin e gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, e cila u...

Skandali/ Tirja me bashkëpunëtoret lihet në burg, çfarë ndodhi gjatë seancës...

Me urdhrin se Prokuroria duhet të zgjerojë hetimet për skandalin në spitalin Covid 2 të njohur si spitali Shefqet Ndroqi dhe se duhen hetuar...

Probleme me pasurinë dhe figurën, ja çfarë e rrezikon karrierën e...

Gjyqtarja e Apelit të Vlorës, Klodiana Gjyzari u përball të hënën më 25 janar me gjetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK në...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për miratimin e ministrave/ Letra që...

Kuvendi do të mblidhet sot në orën 17:00 në një seancë të jashtëzakonshme për dekretimin e ministrave në kabinetin qeverisës. Kryeministri Edi Rama i...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme, do të votojë të hënë ndryshimet...

Ndryshimet në Qeveri, të njoftuara nga Kryeministri Edi Rama në orët e fundit të 2020, duket se kanë detyruar deputetët të mblidhen me urgjencë...

Kuvend, çfarë pritet në seancën plenare/ Ligjet që miratohen

Kuvendi do të nisë punimet ditën e sotme në orën 10:00 me një interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, e kërkuar nga një...

KPK del nga karantina, rinis punën me 9 nëntor

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i jep fund karantinës. Pas pezullimit të punës për një periudhë disa ditore si pasojë e Covid-19, të hënën...

KPK e përjashtoi për 15 vite nga sistemi, KPA nis seancën...

Nis seanca në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për ish-gjyqtaren e Gjykatës së Lartë Arjana Fullani, kundër vendimit të KPK të datës 23 korrik...

“Mos fol…”/ Plas keq në Kuvend, revoltohen deputetët e LDK pas...

Pas fjalimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Hyseni, kolegu i tij nga LDK, Shkëlzen Hajdini, ka kërkuar replikë me pretendimin se iu ka...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Kuvendi zhvendos seancën nga 1 në 5...

Kuvendi ka shtyrë seancën e ditës së enjte, ku ishte parashikuar të diskutohej drafti i përgatitur nga PS për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Sipas një...

KPK i rrëzon 17 kërkesat, gjyqtari Hamitaj kërkon përjashtimin e trupës/...

Gjyqtari i Apelit Durrës, Tritan Hamitaj paraqiti gjatë seancës dëgjimore më shumë se 20 kërkesa të cilat u rrëzuan nga Komisioni. Kërkesa e fundit...

Seanca maratonë në KPK/ Gjyqtari i Apelit Shkodër, Aleks Nikolli përballet...

Në një seancë maratonë prej 8 orësh, gjyqtari i Apelit të Shkodrës, Aleks Nikolli u përball të enjten me probleme të shumta të pasurisë,...

“Kam probleme shëndetësore”/ Donika Prela nuk paraqitet në KPA, dorëzon raport...

Prokurorja Donika Prela nuk u paraqit në seancën e sotme KPA dhe kërkoi shtyrjen e saj. “E kam të pamundur paraqitjen në seancë. Kam probleme...
WhatsApp DENONCO