E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Sanremo

Etiketim: Sanremo

Finalja e Sanremo 2021, Ermal Meta ngjitet sërish në podium/ Klasifikimi

Finalja e Sanremo 2021 shpërbleu këngëtarin Maneskin, i cili u vlerësua më së shumti në rrjetet sociale. Vendi i dytë shkoi për dyshen Fedez...

U rrit mes shpërndarësve të drogës, historia e këngëtares italiane që...

Këngëtarja e njohur italiane, Elodie ishte ylli i padiskutueshëm i mbrëmjes së dytë të Festivalit të 71-të Sanremo. Ai këndoi, kërceu, tregoi historinë e...

Ermal Meta shkëlqen në Sanremo, merr përkohësisht vendin e parë

Ermal Meta, këngëtari i njohur me origjinë shqiptare, duket se është gati për të dalë sërish fitues nga Fstivali i Sanremos. Artisti shqiptar është në...

Sonte fillon festivali i Sanremos, thyen traditën për herë të parë...

Nga sot deri më 6 Mars ku do të zhvillohet dhe finalja, festivali do të prezantohet ashtu si vitin e kaluar nga Amadeus...

Alketa frymëzim për shqiptarët? Mira Kazhani: Patetike, Alketa kishte një problem

E ftuar në emisionin "Arena", gazetarja Mira Kazhani, ka folur për praninë e Alketa Vejsiut në Sanremo si prezantuese në natën e tretë të...

“Na çave tr*pin e bone legjende Sanremon”, Alketa i kthen përgjigjen...

Alketa Vejsiu dhe prezantuesi i famshëm italian Amadeus ishin të ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Porta Porta” në “Rai1” me të cilin postoi...

Alketa Vejsiu tregon si ia arriti të shkonte në Sanremo

Alketa Vejsiu ka prezantuar në krah të Amadeus dhe Georgina Rodrigues në natën e tretë të festivalit prestigjioz të muzikës italiane, “Sanremo”. Ajo së fundmi...

Alketa Vejsiu flet për ndihmën dhe miqësinë me kryeministrin Rama

Alketa Vejsiu ka qënë mbrëmjen e djeshme e ftuar në “Opinion” nga Blendi Fevziu. Ajo foli për arritjen e saj në Sanremo dhe sqaroi...

Alketa Vejsiu tregon ëndrrën e çuditshme që pa tri vite më...

Alketa Vejsiu u ngjit në skenën e teatrit Ariston në natën e tretë të festivalit të Sanremos. Ajo ishte bashkëprezantuese e Amadeos dhe Georgina...

Georgina dhe Alketa kanë diçka për ti thënë njëra-tjetrës, zbuloni çfarë...

Alketa Vejsiu dhe partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina e ndanë bashkë skenën e "Sanremos" në natën e tretë të festivalit. Të dy prezantueset tërhoqën...

Si rrallëherë Alketa flet publikisht për bashkëshortin: E mrekullueshme ta kesh...

Alketa Vejsiu ka bërë realitet ëndrrën e saj për të cilën ka punuar që 14-vjeç. Ajo arriti të prezantojë në Sanremo natën e tretë...

Olti Curri ka sërish për të thënë diçka: Hyrja e Alketës...

Alketa Vejsiu prezantoi në natën e re në Sanremo krahas Amadeus dhe Georgina Rodriguez. Komentet pozitive për paraqitjen e Alketa Vejsiut në Sanremo kanë...

Aktivistja e njohur kritikon rëndë Alketën: I dogji në pabesi skenarin...

Aktivistja e njohur Brizida Gjikondi është nje ndër zërat kundër për mënyrën se si u prezantua Alketa Vejsiu në Sanremo. Ajo thotë se Alketa...
WhatsApp DENONCO