E shtunë, Prill 4, 2020
Etiketimet Rudina hajdari

Etiketim: rudina hajdari

Po diskutonte me një deputet, incidenti i Hajdarit sot në Kuvend

Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari komentohet gjerësisht në media, për qëndrimet e saj politike, deklaratat, veshjet e deri tek gafat. Sot, Hajdarit i...

LETRA/ Rudina Hajdari dorëhiqet nga kryetare e komisionit për Integrimin Europian,...

Rudina Hajdari i ka dërguar një letër kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, ku kërkon dorëheqjen nga posti i kryetares së Komisionit të Integrimit dhe...

Rudina Hajdari: Kush vjedh vota, në burg/ A do futet në...

Në përfundim të të mbledhjes së Komisionit të Reformës Zgjedhore, deputetja Rudina Hajdari foli për mediat ku deklaroi se duhet një ndryshim sistemi, jo për...

Rudina Hajdari kundër ligjit censurë të Ramës për mediat: Mbyt demokracinë,...

Deputetja Rudina Hajdari shprehu këtë të hënë qëndrimin kundër paketës anti-shpifje të qeverisë, një ligj që synon të censurojë dhe kontrollojë median. Ajo i kërkoi...

Pasojat e tërmetit/ “Ndihem e revoltuar”, Rudina Hajdari: Buxheti të rishikohet,...

Në seancën e sotme parlamentare, deputetja Rudina Hajdari nuk kurse kritikat në adresë të qeverisë për mënyrën e menaxhimit të situatës pas tërmetit shkatërrimtar...

Gjoni dhe Hajdari në kërkim të një partie? Ja kujt i...

Dy deputetët e "opozitës" parlamentare Ralf Gjoni dhe Rudina Hajdari kanë qenë prezent në takimin e lëvizjes "Nismës Thurje’" me qytetarët e Gjirokastrës në...

“Ndryshim i sistemit”, Hajdari: Referendum nëse është e nevojshme

Qëndrimi i opozitës parlamentare është i qartë. Ata kërkojnë ndryshimin e sistemit zgjedhor. Bashkëkryetarja e Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, deklaroi...

Rudina Hajdari zbardh kërkesën që i bëri Metës: Do t’i kërkoj...

Rudina Hajdari deputetja e opozitës së re ne Kuvendin e Shqiperise ka zbardhur sot kerkesen qe i ka adresuar kreut te Shtetit, Ilir Meta. Me...

Kushtetuesja/ Rudina Hajdari takohet me Metën

Deputetja e opozitës së re parlamentare Rudina Hajdari është takuar me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Burime brenda grupit të opozitës së re bëjnë...

Nuk ka makinë, por ka aksione në një kompani…/ Zbardhet pasuria...

Open Data Albania ka publikuar deklarimet pasurore të deputetëve që konsiderohen si "opozita e re" e krijuar në Kuvend, pasi PD dhe LSI, dorëzuan...

‘Kundra qeverisë por kafen e pi me të’/ Rudina gjithnjë e...

Në kushtet kur situate politike bëhet gjithnjë e më e tensionuar, duket se marrëdhëniet mes opozitës së re dhe maxhorancësn nuk janë dhe aq...

Rudina Hajdari ‘sherr’ me Brryli Brodway në Instagram: Ore dini të...

Shqipërisë për të hapur negociata është bërë meme. Faqaja satirike Brryli Brodway, ka publikuar një meme me Rudina Hajdarin, duke e cituar atë të ketë...

Kreu i ish të përndjekurve politikë ia plas në fytyrë Rudina...

Kreu i ish-të përndjekurve Politikë, Nebil Çika, ka reaguar ashpër ndaj qëndrimit të mbajtur nga deputetja Rudina Hajdari, lidhur me protestën e djeshme të...
WhatsApp DENONCO