E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet Rindertimi

Etiketim: Rindertimi

LSI denoncon abuzimet me rindërtimin: Ja si do tentohet të deformohet...

“Bashkia Vorë vijon abuzimet me procesin e rindërtimit”, u shpreh sot në emër të LSI-së, Vojo Bregu, i cili i ka bërë thirrje SPAK...

‘I pafytyrë në çdo gjë’ Paloka nxjerr zbuluar Ramën

Nënkryetari i PD dhe drejtuesi politik i kësaj partie për qarkun e Durrësit, Edi Paloka, ka reaguar pas videos së kryeministrit Rama nga...

Pamjet tronditëse sot/ Shifrat rrëzojnë propagandën, Rama ka ndërtuar në Durrës...

Durrësi, 1 vit e 4 muaj pas tërmetit të fuqishëm që tronditi qytetin me humbje të rënda në jetë njerëzish dhe dëme të pallogaritshme...

Qeveria realizoi 57% të fondit të programuar për rindërtimin në vitin...

Deri më 31 dhjetor të vitit 2020 qeveria angazhoi vetëm 57 për qind të fondit të programuar për rindërtimin e pasojave shkatërruese që la...

Shefja e FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë, po presim...

Intervistë me shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin...

Rindërtimi kalon nga stomaku i Rilindjes

Nga Ylli Dylgjeri Rindërtimi kalon nga stomaku qeveritar i mbushur me mish, sallatë otomane dhe baklava Nusr-Eti. Përhapja e një videoje dhe një fature, bëri që...

Pano Sako rrëzon propogandën e Ramës: Nga 13 mijë shtëpi, kemi...

Eksperti i ekonomisë, Pano Soko, ka zbuluar të vërtetën përtej propagandës së kryeministrit Edi Rama dhe Rilindjes për realitetin e rindërtimit pas pasojave të...

Rindërtimi/ Show-t të Ramës i bashkohet me video-mesazh edhe Erdogan

Kryeministri Edi Rama vijon show-n me procesin e rindërtimit të banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Për më shumë se 1...

Procesi i rindërtimit, PD publikon videon me premtimet e pambajtura të...

Partia Demokratike përmes ish-deputetit Gazmend Bardhi ka publikuar një video, me anë të së cilës sjell në vëmendje premtimet e pambajtura të kryeministrit Edi...

Rindërtimi i shkollave nga fondet e donatorëve/ Për 36 objekte do...

Rreth 36 objekte arsimore përfshirë shkolla të mesme, 9-vjeçare, kopshte dhe çerdhe të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit do t’i nënshtrohen ndërhyrjeve për...

Rama në Durrës: Në dalje të dimrit 615 pallate do të...

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj, ditën e sotme është ndalur në Durrës, ku edhe ka ndjekur nga afër...

Tabaku: Veliaj gënjeu për koston e rindërtimit të “Sami Frashërit”

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediat tha se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka gënjyer për fondet e rindërtimit të...

Prej 1 viti njerëzit ndodhen në çadra, Rama optimist për rindërtimin:...

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot optimist për ecurinë e procesit të Rindërtimit po vijon me ritme të shpejta. Ai tha se brenda muajit...
WhatsApp DENONCO