E martë, Shtator 22, 2020
Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Rindërtimi, mbi 4.8 mld lekë financim për rikontruksionin e banesave/ Ja...

Rreth 4 miliardë e 852 milionë lekë janë akorduar nga Qeveria, në kuadër të Fondit të Rindërtimit, për të financuar banesat apo pallatet, të...

Pas pezullimit, APP: Tenderët për rindërtimin dhe shërbimeve ndaj komunitetit të...

Agjencia e Prokurimit Publik pasi njoftoi pezullimin e të gjithë procedurave të prokurimit me përjashtim të atyre që lidheshin me nevojat për shkak të...

BB paralajmëron Ramën: Kujdes me projektet për rindërtimin, ndikojnë te rritja...

Flet Përfaqësuesja e përhershme e Bankës Botërore në Shqipëria znj. Maryam Salim “Nëse projektet zgjidhen me kujdes, do të kontribuojnë në rritjen ekonomike dhe do...

“Sami Frashëri” do shembet!/ Dy vjet më parë u rikonstruktua, Veliaj...

Nga Boldnews.al Shkolla “Sami Frashëri” në Tiranë, një prej objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, duket se do të shembet dhe do të...

Tenderat për rindërtimin/ APP udhëzon bizneset për prokurimet

Agjencia e Prokurimit Publik ka bërë me dije, se prokurimet në kuadër të procesit të rindërtimit, të cilat do të kryhen përmes mjeteve elektronike,...

Rindërtimi/ Rama kërkon durim nga qytetarët: Projektet duan kohë, qindarkat presin...

Kryeministri Edi Rama i ka drejtuar një apel qytetarëve të prekur nga tërmeti që të tregojnë durim, pasi projektet duan edhe kohën e tyre...

Fondi buxhetor për Rindërtimin, për tre vite 220 milionë euro

Fondet buxhetore për financimin e pasojave të tërmetit do të jenë gjithsej 27 miliardë lekë për të gjithë periudhën e rindërtimit. Sipas të dhënave zyrtare...

Si të aplikoni online për të përfituar nga rindërtimi pas tërmetit/...

Në faqen e Bashkisë së Durrësit nga dita e sotme është hapur një dritare për të raportuar dëmet nga tërmeti. Në krye të faqes të...
WhatsApp DENONCO