E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Reforma zgjedhore

Etiketim: reforma zgjedhore

Polemika dhe paqartësi mbi reformën zgjedhore

Në Tiranë, partitë politike vazhdojnë polemikat dhe mospajtimet mbi reformën zgjedhore. Analistët e zhvillimeve politike pohojnë se premtimet për lista të hapura nuk po...

Reforma Zgjedhore/ VOA: Do rihapet kapitull i ri apo debate?

Forcat kryesore politike pritet të takohen sërish në Këshillin Politik për reformën zgjedhore 45 ditë pasi arritën më 5 qershor një marrëveshje mbi përmirësimin...

“Shqipëria realitet kontradiktor”, Fuga dyshues për Reformën Zgjedhore

Akademiku Artan Fuga në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën politike në vend, listat e hapur dhe ndryshimet që janë bërë se fundmi në...

Reforma Zgjedhore/ Opozita e Bashkuar: Rama prishi marrëveshjen, në rrezik stabiliteti...

Opozita e Bashkuar “dënon me forcë tentativën e Edi Ramës për prishjen e Marrëveshjes së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore”. Sipas opozitës, ky akt i...

Zëri i Amerikës: Miratimi i Reformës Zgjedhore në udhëkryq

Në Shqipëri, mbetet ende e komplikuar zgjidhja për miratimin e reformës zgjedhore. Ndërsa shumica deklaron se do i përmbahet marrëveshjes së arritur me Partinë...

Paralajmëron Maliqi: Çdo manovër e Ramziut për sabotimin e ‘Zgjedhores’, do...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, që kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve të opozitës së re. Përmes një...

Zgjedhorja, Rama takim me opozitën parlamentare në orën 19:00

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim ditën e sotme (7 korrik) me opozitën parlamentare në orën 19:00. Mësohet se takimi do të mbahet...

Ambasadori britanik: Reforma zgjedhore hap me rëndësi për integrimin, presim miratimin

Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman, i cili ishte pjesë e negociatave të zhvilluara pak javë më parë për reformën zgjedhore, u shpreh sot...

Propozimi i PD, Gjiknuri: Mund të ketë zgjidhje të ngërçit për...

Përfaqësuesi i qeverisë, Gjiknuri, u shpreh se heqja dorë nga institcioni i Avokatit të Popullit, dhe ardhja me zgjidhjen në Kuvend, është hap për...

Reforma Zgjedhore/ Bylykbashi: Presim reflektim nga mazhoranca, sollëm propozimin e ri

Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi deklaroi pasdite, pas dy orëve takim, se opozita ofroi konstruktivitet dhe vullnet për zgjidhje të ngërçit...

Reforma Zgjedhore/ Mustafaj: Vetëm Rama mund ta prishë marrëveshjen

Ish-ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka bërë me dije se Rama po i bën shantazh opozitës për...

Rama paralajmëron opozitën: Basha dhe Peço Vasili të bëjnë kujdes se...

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi opozitën mos të akuzojnë mazhorancën, ose Reforma Zgjedhore, mund të mos realizohet. “Ajo që i them Bashës dhe Peço Vasilit është...

Zgjedhorja/ Kongresmeni amerikan: Lista të hapura dhe votim i emigrantëve

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, në një deklaratë zyrtare, është shprehur se marrëveshja e Reformës Zgjedhore në Shqipëri, përpmban disa hapa të denjë. Më tej, Engel...
WhatsApp DENONCO