E martë, Prill 7, 2020
Etiketimet Pushtet

Etiketim: pushtet

Koronavirusi, si një shans që autokratët të forcojnë pushtetin

Nga Selam Gebrekidan Në Hungari, kryeministri Orban mund të sundojë tani vetëm me dekrete. Në Britani, ministrat kanë në dispozicion atë që një kritik e...

Pas draft-raportit të Venecias/ Studimi: Rama ka më shumë pushtet se...

Komisioni i Venecias publikoi një raport shokues, që tregon se PS po shkel brutalisht Kushtetutën dhe po synon kapjen e çdo pushteti në vend....

Media e lirë si garanci për mos-kapje të pushtetit

Nga Ilir Kalemaj Sot në botë po bëhet gjithnjë e më tepër objekt debati fakti që në gazetari rëndom po haset modeli i “gazetarisë...

Deklarata e fortë e Aida Shtinos/ Drejtues të mediave të shitur...

Gazetarja Aisa Shtino ka bërë një deklaratë të fortë, ku pohon se drejtues të mediave në vend janë të shitur te pushteti. Ajo thekson se...
WhatsApp DENONCO