E shtunë, Korrik 4, 2020
Etiketimet Prokurore

Etiketim: Prokurore

KLP rikthen Arta Markun në Tiranë, ja ku caktohet përkohësisht

KLP miratoi sot 6 projekt-akte për caktime të përkohshme të disa emrave nga radhët prokurorëve dhe gjyqtarëve. Kreshnik Ajazi aktualisht prokuror në Prokurorinë pranë Gjykatës...

Provat e reja shtyjnë seancën e prokurores Manjola Kajana në KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të martën të shtyjë seancën për shqyrtimin e ankimit të Komisionerit Publik ndaj prokurores Manjola Kajana, për t’u...

U dorëhoq, KPK ndërpret rivlerësimin për prokuroren e Shkodrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të ndërpresë rivlerësimin për prokuroren e Shkodrës Marjana Shtjefni, e cila kishte kërkuar dorëheqjen pranë Këshillit të Lartë...

KLP emëron 10 prokurorët e rinj/ Emrat dhe funksionet

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi sot 10 magjistratët në funksionet e prokurorëve. Mësohet se prokurorët e rinj përfunduan Magjistraturën në 2019. Emërimet e reja: Gëzim...

Kandidatët për kreun e SPAK/ Ibrahimi: Do kalojnë filtrin mbi 7...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, u shpreh sot se tre kandidatët për kryetarë të SPAK do të zhvillojnë seancën dëgjimore,...

Vendimi nga KLP/ Ja ku transferohen prokurorët e Krimeve të Rënda

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar sot transferimin e prokuroëve të Krimeve të Rënda në prokuroritë e rretheve gjyqësore. Duke qenë se pas datës...

Donika Prela i shërbeu “Rilindjes”, emërohet në Prokurorinë e Tiranës

Nga Boldnews.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi mesditën e sotme për transferimin e prokurorëve të Krimeve të Rënda, të cilët nuk kanë aplikuar apo...

Prokurorët e Krimeve të Rënda që pritet të transferohen/ Emrat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet sot në orën 12:00, ku pritet të vendosë për transferimin në rrethe të një pjesë të...

Arta Marku sërish në KED. Çfarë ndodh nëse nuk zgjidhet Prokurore...

Nga Boldnews.al Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, ishte pjesë e dy garave që zhvilloheshin paraditen e kësaj të Enjteje. Ndërkohë që ajo pret votimin në Parlament...

Vetting, kandidatja për SPAK përballet me KPK

Pas disa ditë ndërprerjeje ka ri-nisur sërisht procesi i Vetting për gjyqtarë e prokurorë. Mëngjesin e sotëm po zhvillohet seanca dëgjimore në Komisioni i Pavarur...

Prokurorët, të ashpër me shtresat e dobëta/ Olsian Çela: Kemi avokatë...

Kandidati për Kryeprokuror, Olsian Çela, tha gjatë seancës dëgjimore në KLP, se prokurorët kanë aplikuar gjithnjë masa penale të ashpra, por sidomos me shtresat...

Shqiptaro-amerikania zgjidhet prokurore në Virginia/ Kush është Buta Biberaj

Buta Biberaj, motra e gazetarit të njohur Elez Biberaj është zgjedhur prokurore në qarkun Loudon, Virginia, SHBA, me 53 mijë vota kundër 50 mijë...

KLP miraton vendimet për disa prokurorë/ Emrat

KLP ka miratuar në mbledhjen e sotme caktimin e përkohshëm të disa prokurorëve. Kështu KLP miratoi rikthimin e prokurorit Urim Buci në prokurorinë e Dibrës,...
WhatsApp DENONCO