E entje, Korrik 9, 2020
Etiketimet Projekte

Etiketim: projekte

Zvarritja e projektit Qukës-Qafë Plloçë/ Kostot u rritën me 59 mln...

Projektet e rrugëve në vend, qofte edhe ato me financimeve të huaja zvarriten e keqmenaxhohen duke krijuar kosto të rënda në buxhetin e shtetit....

Bulevardi kufizohet me kulla, lagje e re tek lumi i Tiranës,

Bulevardi i Tiranës nga sheshi “Nënë Tereza” deri në fund të pjesës së re tek Lumi Tiranës në Veri të Kryeqytetit do të përfshihet...

Rindërtimi nis në qershor dhe korrik/ Prezantohen planet për Tiranën dhe...

Qershori dhe korriku do të jenë muaj ku në të gjitha zonat e dëmtuara nga tërmeti do të ketë hapje kantieresh serioze të rindërtimit...

“Rri një ditë pa gënjyer se s´të gjen gjë”/ Vasili apel...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ironizon deklaratat e Kryeministrit Edi Rama lidhur me aeroportin e Kukësit. Përmes rrjeteve sociale, Vasili i kërkon...

Si do të financohet rindërtimi i Evropës nga Covid-19

Sensacioni në samitin e BE ishte deklarimi i mundësisë së dhënies së granteve nga BE. BE do të ngarkojë me borxhe jo vetëm shtetet...

Paketa “One Billion” avulloi me 7 projekte, në tre rrugë me...

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e...

Projektet me financim të huaj, KLSH: Dëm ekonomik 134.5 mln lekë

Nisur nga Problematikat e Konstatuara në Drejtorinë e Përgjithshme të Kontraktimeve të Fondeve IPA, Bankës Botërore dhe Donatorëve të tjerë, bëhet me dije se...

Sotiraq Filo parakalon Erjon Veliajn/ Ja çfarë ndodh në Korçë…

Pavarësisht se Erjon Veliaj konsiderohet si kryebashkiaku model nga Rilindja, dhe në shërbim të tij është vendosur sumica e makinerisë shtetërore dhe mediatike, duke...

Kullat që po ngrihen në Tiranë, çfarë po ndodh…

Godinë polifunksionale 4, 5, 11 dhe 21 kate, me 3 kate nëntokë Book Building ndërmjet rrugës 28 Nëntori dhe rrugës “Abdi Toptani”, me subjekt...

FOTO/ Soreca pas Rames i lëpihet edhe Sotiraq Filos

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka zgjedhur ti largohet temperaturave të larta politike në Tiranë, për të kaluar fundjavën në Korccë. Pas...
WhatsApp DENONCO