E mërkurë, Tetor 27, 2021
Etiketimet Policia Rrugore

Etiketim: Policia Rrugore

Moti i keq/ Policia Rrugore apel qytetarëve dhe drejtuesve të automjeteve

Duke u nisur nga reshjet e dendura të shiut që solli përkeqësim të situatës në vend, Drejtoria e Policisë Rrugore ka njoftuar se ka...

Kontrolle me drager dhe dronë, pezullohen 234 patenta në 72 orë,...

Gjatë 72 orëve të fundit Policia Rrugore ka pezulluar 234 leje drejtimi, ka arrestuar 53 drejtues mjetesh dhe ka vendosur 5391 masa administrative. Policia Rrugore...

Policia heq 66 patenta dhe arreston 19 shoferë

Policia njoftoi se në këto momente po vijon kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, i pushuesve që lëvizin në fundjavë....

VIDEO/ Të dehur në timon dhe me shpejtësi si avion, ja...

Me shpejtësi marramendëse dhe të dehur në timon, policia rrugore ka vendosur mbi 38 masa administrative ndaj drejtuesve të mjeteve, që kanë shkelur rregullat...

Aksident te ‘Unaza e Re’/ Policia Rrugore e paaftë të menaxhojë...

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të Hënë në zonën e Unazës së Re, në Tiranë. Policia nuk ka asnjë njoftimin lidhur me ngjarjen,...

Pas gjobës nga Policia Rrugore/ “Shpërthen” aktori: Burracakë, ju duhen lekë...

Aktori i njohur Genc Fuga ka ironizuar përmes një postimi në rrjetet sociale Policinë Rrugore, lidhur me një gjobë që i kanë vendosur automjetit...

Këngëtarja e njohur tregon gabimin e tmerrshëm: Gënjeva policinë dhe bëra...

Këngëtarja Marjona Metohu, e ftuar në emisionin “Glamour Zone” në TV ORA, tregoi gabimin më të tmerrshëm të adoleshencës. Ajo tha se është mistrece...

Gafat e Rrugores/ I bllokon 7 muaj patentën me një akt...

Nga Boldnews.al Në 27 Tetor të vitit 2018, shtetasit Sh.T., duke udhëtuar me automjet në rrugën drejt Dajtit, përfshihet në një incident, në të cilin...

Debatojnë me shefin e Policisë Rrugore, shkarkohen nga detyra 3 efektivë

Shkarkohen nga detyra 2 shefa të komisariatit të policisë rrugore në Tiranë dhe një specialist, pas një debati me Drejtorin e Policisë Rrugore të...

67 shkeje dhe 31 patenta të bllokuar në fundjavë/ Shqiptarët ngasin...

67 drejtues mjetesh janë penalizuar javën që lamë pas pasi janë pikasur teksa drejtonin automjetet në mënyrë të parregullt. Burime zyrtare bëjnë me dije se...

Aksion për rritjen e sigurisë rrugore, 5 të arrestuar

Policia rrugore në Korçë ka ndërmarrë një aksion në kuadër të rritjes së parametrave të sigurisë rrugore. Policia njofton se janë proceduar penalisht 6...

Pas testit të alkoolit, del vendimi i ri i Policisë Rrugore....

Në jo pak raste, aksidente të rënda edhe me pasoja për jetën janë shkaktuar nga drejtues mjetesh të droguar, ndaj për këtë arsye përveç...