E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Pele

Etiketim: Pele

Pele tregon trashëgimtarin e tij në futboll

Javët e fundit, Kylian Mbappe ka gjetur sërish formën e tij. Pas tripletës kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve, sulmuesi i Paris Saint-Germain shënoi...

Pele “në hall”: Nuk e di sa fëmijë kam…

Legjenda braziliane e futbollit, Pele, tashmë 80 vjeç, ka bërë një rrëfim sa i përket jetës sentimentale. I martuar tre herë, “O Rei” pranoi se...

Ronaldo në histori, portugezi parakalon “mbretin” Pele

Juventusi e nisi 2021 me një fitore me “poker”, ndërsa Cristiano Ronaldo me një rekord fantastik. Bardhezinjtë mposhtën 4-1 në shtëpi friulanët e Udineses. Ylli...

“Një ditë do luajmë së bashku atje lart në parajsë”, mesazhi...

“Një ditë do luajmë së bashku atje lart në parajsë”, ishin fjalët e Pele kur mori vesh se kundërshtari i tij më i madh...

Historike/ Ronaldo shënon golin numër 750 në karrierë, Pele objektivi i...

Juventus mundi 3-1 Dinamo Kiev në Champions League dhe goli i dytë mban firmën e portugezit Cristiano Ronaldo. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”...

Mesazhi prekës i Peles pas vdekjes së Maradonës: “Një ditë do...

Kampioni i botës në 1986 Diego Maradona është ndarë nga jeta për shkak të një krize kardiorespiratore, ndërsa ishte duke rikuperuar pas një operacioni...

Arriti kuotën e 100 golave me Portugalinë, Pele “ngre në qiell”...

Pele i madh i Brazilit e ka uruar Cristiano Ronaldon për tejkalimin e 100 golave ​​ndërkombëtarë me Portugalinë. 36-vjeçari shënoi dopietë mbrëmë, në fitoren...

Vrasja në Gjirokastër, zbardhet dëshmia e autorit: U zumë për një...

Humbja e një pele, ka qenë shkak për vrasjen e bashkëfshatarit Andrea Xhavara, nga 60-vjeçari Janaq Koleta, ngjarje kjo e ndodhur një natë më...

Ndërron jetë vëllai i legjendës braziliane, Pele

Vëllai i vogël i Pele (dy vjet më i ri), Zoca, vdiq në një spital të Santosit, ku u shtrua për shkak të kancerit...

Pele: Ronaldo dominon të tashmen, unë të gjithë historinë

Pele konsiderohet gjerësisht si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave. Legjenda braziliane aktualisht nuk gëzon shëndet të mirë dhe prej disa kohësh...

Ronaldinho: Messi, jo më i miri i historisë

Legjenda braziliane, Ronaldinho, nuk nxiton ta quajë Messin si lojtarin më të mirë në histori. Gjatë një interviste për “Marca”, ai e uroi argjentinasin për...

Torino, bluza e brazilianit Pele, shitet 30 mijë euro

Një bluzë e veshur nga Pele gjatë ndeshjes së fundit me skuadrën braziliane u shit 30 000 euro gjatë një ankandi të objekteve sportive,...

Tite: Krahasimet mes Peles dhe Messi-t, të pakuptimta

Trajneri i Brazilit, Tite, i ka hedhur poshtë supozimet për Messin si lojtari më i mirë  i të  gjitha kohërave, duke insistuar që krahasimet...
WhatsApp DENONCO