E entje, Janar 21, 2021
Etiketimet Parlament

Etiketim: parlament

Parlamenti Evropian do të kërkojë sërish nga pesë vendet e BE-së...

Parlamenti Evropian sërish do t’i bëjë thirrje pesë vendeve të Bashkimit Evropian, që nuk e kanë njohur Kosovën, që ta bëjnë një gjë të...

VIDEO/ Mufkat e deputetit, pasi falenderon Ramën i ndryshon emrin edhe...

Selami Jenisheri, do të duhet të ishte një gjysh i lumtur duke shijuar nipërit dhe mbesat, nëse Lulzim Basha nuk do ta kishte vendosur...

COVID-19, Parlamenti çek voton për zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme

Ligjvënësit çek votuan të premten për të zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme deri më 20 nëntor. Situata epidemiologjike po tregon shenjat e para të një...

Negociatat me Shqipërinë, ja data kur do të debatojë Parlamenti holandez

Ambasada Holandeze në Tiranë ka bërë të ditur se pasi Komisioni Europian publikoi paketën vjetore të zgjerimit, pjesë e së cilës është dhe raporti...

VIDEO/ Mbyllen lokalet, kamarierët “sulmojnë” Parlamentin

Një vendim i Skocisë për të mbyllur baret dhe restorantet si masë ndaj Covid-19, ka bërë që punonjësit të dalin në protestë. Ata kanë hedhur...

100 ditët e qeverisë, Hoti lavdëroi punën e tij, opozita i...

Më shumë se 10 orë ka zgjatur seanca e Kuvendit të Kosovës për punën 100 ditëshe të qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti. Përderisa Hoti...

“Rama asgjësoi koalicionet me llumin në parlament”, gazetari: Hetja e Bashës...

Gazetari Ylli Rakipi, në një intervistë për “Ora News”, ka komentuar votimin e djeshëm të njëanshëm të kodit zgjedhor dhe situatën politike në vend. Rakipi...

Thirrja e Nikoll Lesit: President, shpërndaje këtë Parlament

"President, shpërndaje këtë Parlament". Është kjo thirrja që i drejtohet Presidentit nga gazeta Koha Jonë me botues Nikoll Lesin. Në shkrim thuhet se "para një...

Shehi: Djegia e mandateve, donim të zhvlerësonim Parlamentin por nuk ia...

Ish-deputeti dhe kreu i LZHK Dashamir Shehi, ka folur mbrëmjen e sotme në studion e Oranews lidhur me djegien e mandateve, ndërsa shtoi se...

Kush janë 32 deputetët shqiptarë në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut...

Në Maqedoninë e Veriut janë përpunuar 99 për qind të rezultateve nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor dhe rezulton se partitë politike shqiptare do të kenë...

Ish-sigurimsat, ja sa vetë janë gjetur në Parlament, drejtësi e polici

Gentiana Sula, kryetare e Autoritetit për Informim për Dosjet e Sigurimit të Shtetit, ka folur edhe për rastet e kapura nga ky institucion në...

Përjashtohet për 10 ditë nga punimet e Parlamentit deputeti Gjuzi

Deputeti Kujtim Gjuzi, është përjashtuar me 10 ditë nga Kuvendi, seancat dhe komisionet parlamentare. Vendimi është marrë sot nga Byroja e Kuvendit, pas shqyrtimit të...

Rama paralajmëron opozitën: Basha dhe Peço Vasili të bëjnë kujdes se...

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi opozitën mos të akuzojnë mazhorancën, ose Reforma Zgjedhore, mund të mos realizohet. “Ajo që i them Bashës dhe Peço Vasilit është...
WhatsApp DENONCO