E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet Ndihme

Etiketim: ndihme

Koronavirusi/ Pse Mafia po shpërndan ushqime për të varfrit e Italisë

Lorenzo Tondo – The Guardian Në kohën kur Italia po përpiqet ta ngrejë ekonominë nga kriza që e ka mbërthyer si pasojë e koronavirusit, Mafia po...

Basha: U kam kërkuar ndihmë partnerëve, SHBA po na siguron 30...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një intervistë për EuroNews Albania, u shpreh se ka kërkuar ndihmë nga partnerët për rritjen e testimeve....

SHBA 100 milionë dollarë për Italinë, Trump: Po kalojnë një moment...

SHBA pavarësisht se është vendi më i prekur nga koronavirus është solidarizuar me Italinë duke i ofruar 100 milionë dollarë. Këtë e ka bërë të...

Mjekë nga Kina për të luftuar Covid 19/ Qeveria i drejtohet...

Qeveria i është drejtuar me kërkesë zyrtare Kinës, për ndihmë me mjekë për të përballuar përhapjen e koronavirusit në Shqipëri. Kjo u bë e ditur...

E bujshme/ Barcelona kërkon ndihmë financiare nga lojtarët e saj

Bordi i Barcelonës u mblodh ditën e sotme për të gjetur një rrugëzgjidhje mbi reduktimin e impaktit negativ që ka pasur coronavirusi në klub. Sipas...

Basha letër OBSH: Covid 19, na ndihmoni me pajisje mjekësore dhe...

Kreu demokrat Lulzim Basha i është drejtuar me një letër Organizatës Botërore të Shëndetësisë, ku krahas falenderimeve për mbështetjen, i kërkon që në situatën...

Donacionet/ Palmer: Qeveria të garantojë transparencë dhe mirëpërdorim të fondeve

Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka folur edhe përfaqësuesi i SHBA, z.Palmer, i cili është edhe i dërguari për Ballkanin...

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë €, pas tërmetit tragjik të...

Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për pasojat e tërmetit tragjedik të 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm...

Tërmeti/ Haradinaj: Kosova ka hapur dyert e zemrat, në gatishmëri për...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj me anë të një statusi në rrjete sociale shkruan se Kosova ka hapur dyert e zemrat për...

Solidarizohet Tuna/ Mbledh para me Kryqin e Kuq në Maqedoni për...

Kryqi i Kuq i Maqedonisë së Veriut do të merret me organizimin dhe mbledhjen e mjeteve. Drejtori i këtij institucioni, Sait Saiti tha se...

Tërmeti tragjik/ Lazio bën gjestin e madh për shqiptarët e prekur...

Ekipi i Lacios ka filluar të mbledhë fonde për t’i ardhur në ndihmë shqiptarëve të prekur nga tërmetet e ditës së djeshme. Klubi italian është...

Engel: Do të bëj gjithçka për të ndihmuar Kosovën dhe Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet...

Bashkëshortja e tradhtoi dhe e braktisi, babai i 3 fëmijëve të...

Historia e sotme e trajtuar në “Historia Ime” është një histori sa e pazakontë, aq dhe e rëndë. Ariani është baba i 3 fëmijëve, i...
WhatsApp DENONCO