E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet Ndeshje

Etiketim: ndeshje

Real-i shtanget nga ish-talenti i Barçës dhe humb kreun e La...

Betis ka marrë një fitore befasuese kundër Real Madrid në javën e 27-të të La Liga-s. Andaluzët kanë mundur 2-1 Los Blancos, duke i...

Koronavirusi, Japonia bëhet vendi i radhës që ndalon futbollin

Japonia vendos t’i thotë stop futbollit për momentin. J-League ka dalë me një njoftim zyrtar, ku bën me dije se do të shtyhen të...

Frika nga Koronavirusi, anulohet tjetër ndeshje në Serinë A

Pas Inter-Sampdoria, Atalanta-Sassuolo dhe Verona Cagliari një tjetër sfidë e javës së 25-të të Serie A është shtyrë për një datë tjetër të pacaktuar...

Koronavirusi, anulohen tre ndeshje në Itali

Ministri italian i Sportit, Spadafora, ka njoftuar vendosmërinë për të ndaluar të gjitha aktivitetet sportive të planifikuara për sot në rajonet Veneto dhe Lombardi. Kështu...

Coronavirus prek Italinë, anulohen 40 ndeshje futbolli në vendin fqinj

Coronavirus prek futbollin në Itali. Klubi i Piacenza ka vendosur të pezullojë stërvitjet e të rinjve, si masë paraprake kundër virusit që ka shkaktuar...

Kumbulla protagonist absolut në 20-vjetor, Verona mposht Juven dhe rihap Serinë...

Rihapet plotësisht lufta për titull në Serinë A dhe merita është edhe e shqiptarit Marash Kumbulla, protagonist absolut i fitores 2-1 të Veronës ndaj...

“Bomberin” e Barçës e bën adoleshenti Ansu Fati

Ansu Fati bën “bomerin” e Barcelonës në takimin me Levanten, që përmbylli javën e 22-të të Primera Division. Talenti 17-vjeçar, i aktivizuar titullar për...

El Clasico mbyllet pa fitues, Real-i i thotë lamtumirë rekordit historik...

Barcelona dhe Real Madrid kanë dhuruar spektakël, por jo gola. El Clasico i luajtur në Camp Nou, i vlefshëm për javën e 10-të të...

“Ishte një ndeshje për barazim”, Lerda: Golin e parë e dhuruam,...

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, foli pas humbjes në derbin ndaj Tiranës, ku u shpreh tepër i zhgënjyer me humbjen që skuadra e tij...

Zhgënjehen fansat, nuk ka ndeshje mes Wilder dhe Joshuas

Beteja e gjigantëve të boksit Deontay Wilder dhe Anthony Joshua nuk do të ndodhë, të paktën së shpejti. Boksieri britanik riktheu në brezin e...

El Clásico, Messi: Pres një Real shumë të fortë

Barcelona dhe Reali i Madridit përballen më 18 dhjetor, në “Camp Nou”. Të dyja skuadrat kryesojnë kampionatin me nga 34 pikë, dhe pritshmëritë për këtë...

Zyrtare/ Derbi Partizani-Tirana do luhet në “Air Albania Stadium”

Do të jetë “Air Albania Stadium” teatri i madh i ndeshjes më të rëndësishme të kampionatit shqiptar, derbit mes Partizanit dhe Tiranës, që sheh...

Moderatorja krenohet me të dashurin: Me rrogë mesatare, dhuron paratë e...

Moderatorja Dajana Shabani ka shpërndarë datën e ndeshjes të të dashurit të saj boksier Kamer Maloku, i cili do të ngjitet kësaj here në...
WhatsApp DENONCO