E dielë, Shtator 27, 2020
Etiketimet Ndahet nga jeta

Etiketim: ndahet nga jeta

Ndahet nga jeta një nga themeluesit e Okulistikës Shqiptare

Ndahet nga jeta në moshën 81-vjeçare, mjeku i shquar shqiptar, Prof.Dr. Gjergji Cepa, një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare. Gjergji Cepa lindi në 1939 në...

3 herë fitues i Ligës së Kampionëve, ndahet nga jeta legjenda...

Wim Suurbier, ish-mbrojtësi legjendar i Holandës dhe Ajaxit të Amsterdamit, është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Suurbier, i cili fitoi tri herë Championsin me...

Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur profesori Grigor Zoraqi

Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur prof. Grigor Zoraqi, bashkëpunëtori dhe anëtari i "Njësisë së Bioteknologjisë dhe Gjenetikës" pranë Akademisë së Shkencave dhe...

‘Një lajm i trishtueshëm’/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

Muzikologu Ferid Bala është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare. Artisti ka dhënë një kontribut të madh në muzikë, duke qenë edhe themelues i degës...

Ndahet nga jeta babai i gazetarit të njohur, mesazhi prekës

Është ndarë nga jeta babai i gazetarit të njohur Ismet Drishti. Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë Drishti përmes një postimi në Facebook,...

Boks, ndahet nga jeta Rademacher: njeriu i rekordit që nuk mund...

Kur më 22 gushtin e 1957-ës lëshoi një të djathtë që hodhi në tapet kampionin e botës të peshave të rënda Floyd Patterson, Pete...

Zi në futbollin italian, ndahet nga jeta ish-trajneri i Interit

Ish-trajneri i Interit, Luigi Simoni, ka ndërruar jetë sot në moshën 81 vjeçare. Gigi Simoni vuante  prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë. Simoni,...

Lajm i trishtë, ndahet nga jeta në moshë të re trajneri...

Ardren Dafota, trajneri 25 vjeçar në akademinë e futbollit “Naim Kryeziu” të klubit futbollistik Vëllaznimi ka ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmin e ka bërë...

Lajm i hidhur! Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur (Foto)

Kkëngëtarja e famshme amerikane, e njohur për hitin “Sing my lollipop”, Millie Small është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare. Sipas “Daily Mail”, Small është...

Arti në zi, ndahet nga jeta ikona e muzikës së lehtë...

Është ndarë sot nga jeta këngëtarja e njohur kosovare Shahindere Bërlajolli Stafai. Lajmin e dha këngëtarja Besiana Mehmeti me anë të një postimi në...

Lajm i trishtë, ndahet nga jeta legjenda e klubit anglez

Ish-mbrojtësi i Anglisë, Trevor Cherry, ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga klubi i Leeds e cila në një reagim për mediat...
WhatsApp DENONCO