E martë, Prill 20, 2021
Etiketimet Milani

Etiketim: milani

Pioli me coronavirus, ndjek stërvitjen e Milanit me anë të dronit

Në prag të një ndeshje mjaft të rëndësishme në Serie A, si ajo ndaj Napolit ditën e diel, te Milani situata nuk është aspak...

Fitorja ndaj Sparta Praga, Milani thyen rekordin 90-vjeçar

Skuadra e Milanit vazhdon me formën e shkëlqyer. ‘Rossonerët’ mposhtur 3-0 Sparta Pragën në raundin e dytë të fazës së grupeve të Europa Leagues. Me këtë...

Roma, mbrojtësi rezulton me coronavirus në prag të ndeshjes me Milanin

Pas fitores 1-2 ndaj Young Boys në Zvicër, Roma është kthyer në Itali me njw lajm tw keq. Mbrojtësi Gianluca Mancini ka rezultuar pozitiv...

Dëmtohet në stërvitje, Milani humbet titullarin në ndeshjen ndaj Celtic

Lajm i keq për Milanin. Hakan Calhanoglu ka pësuar një dëmtin në seancën e sotme stërvitor dhe do të mungoj në ndeshjen ndaj Celtic...

Pioli flet në prag të derbit: Milani luan për fitore, do...

Pasi mbylli sezonin e kaluar në mënyrë perfekte, Milani nisi të riun me tre fitore në po kaq ndeshje, ndërsa nesër e pret testi...

Afron derbi i Milanos, Pioli në dilemë për formacionin anti-Inter

Në pritje të kthimit të lojtarëve të fundit të përfshirë në ekipet kombëtare, te Milani vëmendja është kthyer krejt në drejtim të derbit. Pioli dëshiron...

Lajme të mira për Milanin, në prag të derbit ndaj Interit...

Lajme të mira për Ante Rebiçin në kuadër të derbit kundër Interit. Kroati ka nisur të vrapojë dhe të bëjë ushtrime individuale me topin, teksa...

Tragjike/ U përplasën me derrat e egër, vdes ish-futbollisti i Milanit

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë mesnatës tronditi botën e futbollit. Ish-futbollisti i të rinjve të Milanit, Simonlunka Agacone (39-vjeç) dhe Mateo Raveto (36-vjeç), humbën...

Milani prezanton talentin norvegjez

Milan zyrtarizoi dhe prezantoi në kohë rekord talentin norvegjez Jens Petter Hauge, i blerë nga Bodo Glimt. Ylli 20-vjeçar, i cili shkëlqeu në përballjen kundër...

Europa league/ Drita “fal” kualifikimin, Milani fiton me vështirësi ndaj Bodo...

Drita e Gjilanit i dha fund aventurës në Europa League, pasi u mposht mbrëmjen e djeshme nga polakët e Legias së Varshavës me shifrat...

Rezultoi një dështim, Milani shet përfundimisht sulmuesin

Milani ka shitur përfundimisht sulmuesin, Andre Silva te skuadra e Eintracht Frankfurt. Ekipi gjerman ka publikuar marrëveshjen deri në vitin 2023 me sulmuesin. Andre Silva...

Milani shkëlqen në miqësore, “poker” klubit të Berlusconit

Milani ka fituar 4-1 miqësoren e luajtur në San Siro ndaj Monza, ekipit që ka pronar Silvio Berlusconin. Ekipi i drejtuar nga Pioli kaloi në...

Rodriguez pranë largimit nga Milani, pritet zyrtarizimi me Torinon

Ricardo Rodrigez do të jetë një lojtar i Torinos, teksa ka vendosur të largohet nga Milani. Mbrojtësi zviceran, i cili sezonin e kaluar ishte titullar...
WhatsApp DENONCO