E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Milani

Etiketim: milani

Gjithcka “shkon vaj” te Milani, shtohet pasuria e pronarëve të kuqezinjve

Fondi “Elliott” duket se nuk e vuan krizën ekonomike të lidhur me COVID-in dhe në 2020-ën ka përjetuar 12 muaj shumë të begatë në...

E bujshme/ Milani vihet pas 19-vjeçarit shqiptar

Sipas asaj që “Goal.com” ka mësuar, në gjurmët e talentit me rrënjë shqiptare të Bayernit, Leon Dajaku, janë vënë Union Berlin, Këln, Nice dhe...

Vllaznia gati për përforcimin e radhës, synohet talenti i dalë nga...

Vllaznia që kryeson kampionatin shqiptar pas goditjes Avdijaj në sulm duket se së shpejti do të sigurojë edhe një mesfushor që mbërrin nga të...

Gjithcka “shkon vaj” te Milani, bëhen gati dy rinovimet e para!

Milani po përjeton një sezon fantastik, teksa aktualisht renditen të parët në Serie A. Pas fitores së mbrëmjes së djeshme ndaj Torinos me rezultatin...

Befasohet Milani, titullari në dyshim për sfidën ndaj Torinos

Pas humbjes 1-3 në shtëpi ndaj Juventusit, Milani merr një tjetër lajm të keq. Hakan Çalhanollu është në dyshim të madh për sfidën e...

Video/ Aksion fantastik, Juventus ndëshkon Milanin

Juventusi e nis fort në “San Siro” ndaj Milanit dhe pasi godet shtyllën, Federico Chiesa realizon pastaj me aksionin spektakolar dhe asistin me thembër...

Klasifikimi i Serie A/ Milani në kryesim, +17 pikë më shumë...

Seria A ka luajtur javën e parë të vitit 2021 teksa natyrisht ishte e 15-ta e edicionit 2020-21, ku vazhdon të kryesojë Milani i...

Leao: Suksesi i Milanit i merituar, radhën e ka Juventusi!

Rafael Leao, sulmues i Milan-it, ka folur për Sky Sport pas fitores 2-0 të marrë kundër Benevento-s. “Ka qenë një nga golat më të bukur...

Milani kërkon fitoren e parë për vitin 2021, publikohet formacioni zyrtar...

Do të luhet duke filluar nga ora 18:00, ndeshja mes Beneventos dhe Milanit, e vlefshme për javën e 15-të në Serinë A. Kuqezinjtë e Piolit...

Milani gjen sulmues në Francë, duhet të mposhtë konkurrencën e Sevilla-s

Sevilla dhe Milani kanë nisur garën për të firmosur me sulmuesin Florian Thauvin. Lojtari i Marseille mbetet një nga më të mirët në Francë,...

Video/ “Pioli është zjarr”, futbollistët e Milanit e kthejnë autobusin në...

Atmosferë festive te Milan që kryeson Serie A dhe që nuk ka regjistruar edne asnjë humbje. Në videot e shpërndara në rrjetet sociale nga vetë...

Milan-Celtic/ “Boom” golash në San Siro, kuqezinjtë reagojnë si kampionë

Teksa kanë kaluar 26 minuta lojë, ndeshja Milan-Celtic ka prodhuar plot katër gola. Miqtë kanë suprizuar vendasit, teksa kanë realizuar dy herë në minutat 8-të...

Europa League/ Lille kthehet në “makth” për Milanin, kualifikohet Arsenali

Milani nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në transfertën ndaj Lille. Ekipi italian humbi në “San Siro” ndaj francezëve, ndërsa nuk...
WhatsApp DENONCO