E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Mali i zi

Etiketim: mali i zi

Rama ngatërron punët dhe në Malin e Zi, takon Nikë Gjeloshajn/...

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar një vizitë jozyrtare dhe të paparalajmëruar në Mal të Zi, transmeton Vijesti me seli në Podgoricë. Sipas të përditshmes malazeze,...

Rritja e numrit të rasteve ditore me koronavirus, Mal i Zi...

Mali i Zi për shkak të rritjes së numrit të rasteve të reja me Covid, ka vendosur masa shtesë kufizuese në disa qytete, duke...

Regjistrohen 296 raste të reja me COVID-19 në Malin e Zi,...

Regjistrohen 296 raste të reja me koronanvirus dhe 8 të vdekur në Malin e Zi. Lajmi është konfirmuar nga Instituti i Shëndetit Publik. Autoritetet shëndetësore malazeze...

Arrihet marrëveshja në Mal të Zi, qeveria e re nuk do...

Opozita në Malin e Zi ka arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë, të cilën e ka nënshkruar përpara gazetarëve e ku mes të...

Koalicioni fitues në Mal të Zi nënshkruan marrëveshjen: Nuk heqim njohjen...

Liderët e tri subjekteve politike të koalicionit opozitar, të cilat kanë fituar shumicën në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, të mbajtura më 30...

Tre kushtet e Dritan Avazoviç-it ndaj partive pro-serbe për të qeverisur

Lideri i URA, shqiptari Dritan Abazoviç i bëri të qartë kushtet e tij ndaj partive pro serbe, me të cilat ka një deklaratë të...

Çfarë ndryshon për shqiptarët pas humbjes së Gjukanoviçit

Nga Veton Surroi – Milan Roqen, ish-ministër i Jashtëm i Malit të Zi dhe njëri prej njerëzve më të afërt me Milo Gjukanoviqin në projektin...

Zgjedhjet në Malin e Zi, VV: Shqiptarët të mendojnë për orientime...

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar për zgjedhjet e mbajtura në Mal të Zi. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vetëvendosje shprehet se nëse arrihet të...

Opozita malazeze anulon festimet për shkak të rrezikut të dhunës

Udhëheqësit e opozitës në Mal të Zi u bën thirrje mbështetësve të tyre të ndalin festimet dhe të mos dalin në rrugë. Policia malazeze njoftoi...

Zgjedhjet në Malin e Zi, dalin rezultatet zyrtare/ Gjukanoviç fiton votat,...

Komisioni Shtetëror Zgjedhor i Malit të Zi ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që u zhvilluan dje. Në bazë të numrit 100% të votave,...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Berisha: Ndërhyrja e Ramës u hoqi...

Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet se ndërhyrja e Edi Ramës në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi përçau faktorin shqiptar në këtë shtet. Në një...

Zgjedhjet në Malin e Zi, fiton koalicioni pro serb e rus/...

Proserbët në Mal të Zi fitojnë zgjedhjet me ndihmën e partisë së shqiptarit Abazoviç, që doli kundër Gjukanoviç. Ata janë pjesë e koalicionit me...

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë, por ja çfarë kërkohet

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga dita e sotme, Mali i Zi hap kufijtë, me kusht posedimin e një testi negativ PCR ose një testi...
WhatsApp DENONCO