E shtunë, Dhjetor 5, 2020
Etiketimet Kufizime

Etiketim: kufizime

“S’ka jetë nate” – Mitsotakis: Çfarë po mendojmë për kufizimet

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka theksuar se vendi nuk do të ketë jetë nate në bare e restorante deri në momentin që do...

Koronavirusi/ SHBA shtrëngon masat kufizuese

Shumë shtete evropiane janë duke lehtësuar gradualisht masat kufizuese për të vënë në kontroll pandeminë e shkaktuar nga Covid-19, ndërkohë që në Shtetet e...

Koronavirusi/ Masat në Europë drejt lehtësimit

Disa shtete europiane po përpiqen të shpëtojnë festat e fundvitit. Në Katalonjë nis rihapja e pjesshme e bareve dhe restoranteve ndërkohë që në Francë...

Australia izolohet për 6 ditë

Australia e Jugut do të shkojë në një Lock-Down prej 6 ditësh pasi pas 6 muajsh ka konstatuar 36 raste me COVID-19 që vijnë...

Kufizimet nga pandemia/ Kryeqyteti grek i ngjan shkretëtirës

Ora policore në Greqi ka ndaluar çdo lëvizje pas orës 21:00 të mbrëmjes deri në 05:00 të mëngjesit. Kjo fundjavë ishte ndryshe nga ato që...

Policia: Çfarë duhet të bëjnë ata që duan të lëvizin pas...

Nga mbrëmja e kësaj të mërkure hyjnë në fuqi masat e reja shtrënguese anti-Covid në vend. Për këtë arsye, policia e ka përsëritur edhe një...

Kufizimet pas orës 22:00, Pipero: Masa që paralajmërojnë mbylljen, por…

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, i është përgjigjur deklaratave të qytetarëve se pacientët presin në autoambulanca, ku edhe trajtohen se janë ezauruar vendet tek Infektivi...

Greqia zgjat bllokimin e lëvizjes me Shqipërinë deri më 30 nëntor

Situata e krijuar nga pandemia ka bërë që Greqia të shtyjë sërish masat kufizuese për Shqipërinë, por edhe Kosovën e Maqedoninë, të cilat do...

Ligji i ri, 4 kufizimet e Rilindjes ndaj kompetencave të Ilir...

Maxhoranca i është referuar precedentëve të ndodhur gjatë dy viteve të fundit në ndryshimet që ka bërë në ligjin për Presidentin e Republikës. Abcnews ka...

“Pandemi si kjo ndodh një herë në shekull”/ Apeli i Merkel

“Duhet të jemi të vetëdijshëm për faktin se jemi në një pandemi dhe se kjo është një ngjarje e veçantë”, deklaroi kancelarja gjermane Angela...

Britania rikthen izolimin/ Boris Johnson: Rrezikojmë të kemi mijëra viktima

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, njoftoi mbrëmjen e së shtunës rikthimin e izolimit në të gjithë vendin për shkak të përmasave të...

Nga bllokimi i dytë te izolimi i lehtë, cilat janë masat...

Nga bllokimi i dytë kombëtar në Francë deri në izolimin ”e lehtë” në Gjermani, më poshtë renditen të gjitha vendet europiane që kanë ndërmarrë...

Koronavirusi/ Gjermania shqyrton kufizime më të ashpra

Kancelarja Angela Merkel ka thënë se mungesa e disiplinës ndaj COVID-19 e ka çuar Gjermaninë në një situatë “të vështirë”. Ajo do të takojë...
WhatsApp DENONCO