E dielë, Maj 31, 2020
Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Mustafa: Vjosa Osmani ende është kandidate për kryeministre

“Zonja Osmani për ne është ende kandidate për kryeministre”. Kështu deklaron ish-kryeministri i Kosovës, aktualisht kreu i PDK-së Isa Mustafa. Në një prononcim për mediat...

Rreth 100 shqiptarë nga Kosova dyshohet se janë aktualisht pjesë e...

Rreth 100 qytetarë nga Kosova dyshohet se vazhdojnë të jenë pjesë e të ashtuquajturit Shtet Islamik. Pavarësisht se që nga dita e diel, grupi...

Pas testimeve fizike/ Humb jetën oficeri i Forcave Speciale

Një nënoficer i Forcave Speciale të Kosovës, i cili punonte në batalionin e reagimit të shpejtë në Mitrovicë ka vdekur sot pasi ka kryer...

Shqipëria dhe Kosova s’duhet të kërkojnë ndryshim kufijsh, do të ishte…/...

Studiuesi i njohur amerikan i Ballkanit, Daniel Serwer, deklaroi sot se Shqipëria dhe Kosova s’duhet të kërkojnë ndryshim kufijsh pasi kjo do kishte pasoja...

Votat me kusht, zbardhet rezultati final në Kosovë

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, pas numërimit të këtyre votave, Lëvizja Vetëvendosje prin me 6 mijë 783 vota, e pasuar nga Partia Demokratike e...

VIDEO/ Përplasja me armë në mes të Prishtinës, dalin pamjet

Janë publikuar pamjet e një përplasje me armë që ka ndodhur disa muaj më parë në Kosovë. Ngjarja ka ndodhur në mars të vitit...

Albin Kurti flet me emra/ Ja kush janë oligarkët që do...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për ‘Çim Peka Live’ në SYRI TV edhe për oligarkët e Kosovës, ata të cilët kanë të...

Gjendet një trup i pajetë, dyshohet se është Shqipdoni…

Një trup i pajetë u gjendje dje në Lipjan të Kosovës dhe dyshohet se është i 24-vjeçarit, Shqipdon Alija, që ishte shpallur i zhdukur. Trup...

Fëmijët përshëndesin ushtarakisht me flamurin e Turqisë, nisin hetimet në Kosovë

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë reagoi ashpër ndaj rastit, i cili është paraqitur në media, ku shihet një person i rritur, që besohet...

Dënohen me burg dy ish-zyrtarët e lartë të Ministrisë së Shëndetësisë/...

U gjetën fajtorë për shpërdorim detyre në rastin e njohur si “Stentat”, përfundojnë në burg dy ish-zyrtarët e lartë të Ministrisë së Shëndetësisë. Bëhet fjalë...

Grabitet bankomati/ Autorët përdorën lëndë shpërthyese për hapjen e kasafortës…

Rreth orës 04:00 të mëngjesit të së dielës, katër persona dyshohet se kanë vjedhur një bankomat në Prishtinë, duke përdorur substanca shpërthyese për t’u...

Haradinaj si Rama, mbyll lojrat e fatit për 10 vjet/ Ja...

Kosova ka ndaluar lojërat e fatit. Vendimi është marrë nga qeveria e Kosovës, ndërsa në të parashikohet ndalimi i lojërave të fatit për një...

Ndryshim në qeveri/Deklarata e papranueshme, shkarkohet zv.ministrja e…

Një ditë pas deklaratave të zv.ministres së Drejtësisë, Vesna Mikiç, sipas të cilës, NATO kishte kryer gjenocid ndaj serbëve, kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë...
WhatsApp DENONCO