E premte, Mars 5, 2021
Etiketimet Koronavirusi vaksina boldnews host domain

Etiketim: koronavirusi vaksina boldnews host domain

Koronavirusi/ A e dëmton vaksina pjellorinë? Ja çfarë thonë shkencëtarët

Vaksina e Covid ka qenë shumë e diskutuar si në media ashtu dhe në rrethin e shkencëtarëve, ku ka pasur dhe teori se ndikojnë...

Koronavirusi/ Ekspertët: Doza e dytë e vaksinës rrezikohet të shtyhet në...

Britanikët po e vonojnë dhënien e dozës së dytë për të vaksinuar sa më shumë qytetarë. Por kjo mund të çojë në më shumë...

Rama e mbajti sekret/ Ja kush është vendi që i dha...

Austria është vendi që i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës kundër koronavirusit. Sot kryeministri Edi Rama u shpreh në një konferencë me...

Alarmojnë shkencëtarët: Mutacioni i koronavirusit të Afrikës së Jugut mund të...

Britania nisi sot operacionin “Shpresa”, duke vaksinuar pacientin e parë me vaksinën e Oksfordit. Një 82-vjeçar u bë i pari person që merr këtë...

Koronavirusi/ BE drejt miratimit të vaksinës së dytë

BE shqyrton vaksinën e dytë nga COVID-19, atë të prodhuar nga kompania Moderna. Më herët në 2020 autoritetet europiane miratuan vaksinën e Pfizer/BioNTech e...

Koronavirusi/ Ja kush do vaksinohet në raundin e dytë në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara, ndërkohë që sektorë të ndryshëm kërkojnë që punonjësit e tyre të vaksinohen me prioritet kundër COVID-19, departamentet shëndetësore lokale si...

A funksionon vaksina kundër variantit të ri Covid-19? Ja çfarë thotë...

Të martën, kompania BioNTech tha se është “shumë e mundshme” që vaksina e saj kundër Covid-19 të funksionojë kundër variantit të ri të zbuluar...

Koronavirusi/ Këto tre kategori përjashtohen nga vaksinimi

Programi i vaksinimit kundër koronavirusit, ofron shpresë se fundi i pandemisë së Covid-19 është i afërt. Fusha e nisur javët e fundit në Britani dhe...

Koronavirusi/ Infermieres i bie të fikët sapo bën vaksinën (Video)

Vaksina anti-covid dhe efektiviteti i saj janë temat më të diskutuara ditët e fundit në të gjithë botën. Dje një infermiere amerikane ka humbur ndjenjat...

Koronavirusi/ M.Veriut: Do të vaksinojmë deri në 70% të popullsisë

Maqedonia e Veriut synon të vaksionoj mes 60 dhe 70 për qind të popullatës, për ta mbrojtur nga përhapja e koronavirusit të ri, që...

Koronavirusi/ A do të jetë e detyrueshme vaksina në Shqipëri? Ja...

Vaksina anti-COVID nuk do të jetë detyrueshme. Do të jetë vetë qytetari që do e bëjë këtë zgjedhje. Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe...

Përse kundërshtarët e vaksinave janë të gatshëm të sakrifikojnë veten dhe...

Nga Michael Ungar/ “Psychology Today” Një sondazh i ri sugjeron që ka pasur një rritje të vogël të numrit të njerëzve që janë të gatshëm...

Covid 19/ Virologia italiane jep lajmin e mirë: Dy vaksina do...

Brenda muajit dhjetor në SHBA do të jenë të gatshme dy vaksina kundër Covid-19. Konfirmimi vjen nga virologia italiane në SHBA, Cristina Cassetti, nëndrejtore e...
WhatsApp DENONCO